НОВИНИ, ФОТО/ВІДЕО Владика Філарет закликав парафіян Володимирського собору на протест проти митрополита Епіфанія

Владика Філарет після недільної служби 4 серпня у Володимирському соборі закликав парафіян захистити його.

Про це повідомляє Credo Press з посиланням на Інтерфакс.

“Я звертаюся до вас. Я служив вам 53 роки в соборі, не пропускав жодної літургії, жодного богослужіння. Тому я прошу вас: захистіть в першу чергу Київську Патріархію і захистіть мене як Патріарха”, – закликав владика Філарет, який нещодавно оголосив про відновлення УПЦ КП і відкол від ПЦУ.

90-річний Філарет радить пастві звертатися по допомогу до влади і протестувати проти Предстоятеля ПЦУ митрополита Єпіфанія, “тому що все робиться під його управлінням”.

Владика Філарет поскаржився, що чиновники колишнього президента Петра Порошенка не дають прихильникам Київського Патріархату молитися, виганяють їх.

“Де ж свобода в Україні? Де Конституція, де закони? Закони зневажаються, і тому потрібно захищати закони і захищати нашу незалежну Церкву Київського Патріархату”, – наголосив владика.

Філарет також в черговий раз розкритикував Томос, який, на його думку, “нічого, крім руйнування самого Київського Патріархату, не дав”. Він зазначив, що ні цей документ, ні саму ПЦУ досі не визнала жодна помісна Церква, крім Константинопольської (Елладська церква де-факто вже визнала ПЦУ, – ред.).

“Томос поставив нашу Церкву в залежність від греків. Раніше ми були незалежною, вільною і невизнаної Церквою. А зараз ми і залежні, і не визнані”, – сказав він.

Примітно, що відео з промовою Філарета з’явилось на YouTube-каналі сумно звісної Олени Лукаш, екс-мінстра юстиції уряду Миколи Азарова. Нагадаємо, проти неї було відкрито провадження за заволодіння коштами шляхом зловживання службовим положенням; перебувала під санкціями ЄС.

Comments are closed.