НОВИНИ Священник РПЦвУ Земляний не розуміє, чому йому не можна співпрацювати з росЗМІ

Священник Російської церкви в Україні (колишньої УПЦ МП) Віктор Земляний, керівник відділу з питань міжконфесійного врегулювання при Рівненській єпархії, прокоментував виклик на допит до СБУ.

Про це повідомляє РІСУ з посиланням на сайт РПЦвУ.

Священник пояснив, що в підозрі  зазначається, що незаконну літературу він поширював з групою осіб, а ось групу цих осіб не встановлено. Окрім того, дивним, на його переконання, виглядає й інша частина звинувачень.

“У своїх інтерв’ю я говорив про те, що відбуваються гоніння, що розкольники переслідують Святу Православну Церкву, забираються храми — сьогодні у цьому вбачається злочин. А те, що били людей, забирали храми, чинили насилля, то це сьогодні не злочин?” — сказав він.

Отець Віктор також не може зрозуміти, чому саме в його коментарі російським журналістам, які мали офіційну акредитацію для роботи в Україні, правоохоронці побачили розпалювання міжконфесійного конфлікту.

Нагадаємо, 5 серпня 2019 року в Управлінні СБУ в Рівненській області представник прокуратури вручив йому повідомлення про підозру у розпалюванні конфліктів на релігійному ґрунті та поширення незаконної літератури.

Того ж дня у Рівному біля приміщення СБУ зібралися кілька десятків прихильників Московського Патріархату.

Раніше отця Земляного підозрювали за двома статтями – 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) та 300 (ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію).

Нагадаємо, що правоохоронці взялись за одіозного священника ще наприкінці 2018 року. Тоді його допитали разом ще з дюжиною священників РПЦвУ за державну зраду і розпалювання міжрелігійної ворожнечі, а саме – за розповсюдження літератури, яка пропагує ідеї Російської Федерації. Навесні Земляному – єдиному з допитаних – офіційно висунули підозру.

Віктор Земляний – священник з Острога, глава відділу з питань врегулювання міжконфесійних конфліктів при Рівненській єпархії РПЦ в Україні, настоятель Свято-Воскресенського храму.

В РПЦвУ назвали допити Земляного переслідуваннями за релігійною ознакою, однак священник заслужив усі підозри своєю діяльністю. Основним завданням очолюваного ним відділу було стримування релігійних громад, які мають намір відмовитися від РПЦвУ і перейти до Київського Патріархату, а потім до Православної церкви України.

Крім того, священник Віктор Земляний часто фігурував у матеріалах російських ЗМІ. Зокрема, за його участю було відзнято низку відеосюжетів, які були використані для дискредитації України на міжнародній арені та які висвітлювали недостовірну, неповну та упереджену інформацію про релігійну ситуацію в Україні, діяльність органів влади тощо.

Comments are closed.