СВІТ У православній Росії шамани обрядами і співами рятували Сибір від лісових пожеж

За справу гасіння масштабної лісової пожежі в Сибіру взялися шамани з бубнами.

Вони провели спеціальний обряд на Ольхоні, найбільшому острові озера Байкал.

У сибірських шаманів є щось на зразок профспілки: організація “Тенгері”. Вона і звезла їх з Бурятії, Забайкалля та Іркутської області, щоб помолитися за дощі, а також за гармонію, добре ставлення до всього живого і мир у всьому світі, передає РІСУ.

Спочатку шамани розклали перед собою ритуальну їжу – молоко, горілку, чай і солодощі. Частину цієї їжі залишили в дар місцевим духам. Решта присутні на острові віряни забрали додому, тим самим, на їхню думку, вони привернуть до себе удачу.

Під час обряду шамани били в бубни, ходили колами і зверталися до духів, закликаючи щастя і удачу.

В кінці церемонії було розпалено вогнище, в яке поклали оброблену тушу барана.

Telegram-канал Mash опублікував відповідне відео зборів, на яких “чарівники” з Бурятії, Забайкалля та Іркутської області просили духів послати дощ.

Як зазначає Life.ru, у ніч після обряду пройшла сильна гроза. Але не в Іркутській області, а на Алтаї. Але, можливо, це початок дощів.

Нагадаємо, у липні в Сибіру почалася найбільша лісова пожежа, для гасіння якої задіяли військову авіацію. Крім того, влада ухвалила рішення залучити кошти, щоб викликати штучні опади.

За даними російської авіалісохорони, станом на 6 серпня на території країни гасили 161 лісову пожежу. Сукупна площа пожеж збільшується, зараз вона складає понад 140 тис. га.

Comments are closed.