СВІТ В Росії кільком пенсіонеркам заблокували доступ до пенсій через їхні релігійні переконання

Шість жінок з Владивостока у віці від 61 до 84 років тепер зможуть отримувати пенсію тільки в касі банку за спеціальним дозволом і не в момент звернення. Доступ до пенсій через банківські карти їм заблокований через внесення до списка терористів і екстремістів, який у позасудовому порядку складає і регулярно оновлює Росфінмоніторинг. У тих, хто потрапляє до цього переліку, блокуються банківські рахунки, передає Credo Press.

Як повідомили 31 липня “Відкриті медіа”, усі покарані жінки перебувають у релігійній групі Свідків Єгови у Владивостоку. У квітні 2019 року їм висунули звинувачення в участі в екстремістській організації, взяли підписку про невиїзд.

Справу проти пенсіонерок було заведено на підставі матеріалів ФСБ у квітні 2018 року через “продовження діяльності” місцевої громади Свідків Єгови. На сторінці справи повідомляється, що в квітні 2019-го завершилися слідчі дії, тепер обвинувачені знайомляться з матеріалами розслідування.

Достатньою підставою для внесення людини до списку Росфінмоніторингу є визнання її підозрюваною або відповідне рішення прокуратури, Слідчого комітету або МВС. У такої людини одразу блокуються всі банківські рахунки, людина не може знімати або переводити гроші, продавати майно і здійснювати інші банківські операції.

Внесеним до списку пенсіонерам доведеться отримувати пенсію в Ощадбанку, повідомляв сайт “ОВС-інфо”. Але перш ніж видати гроші, співробітник банку кожен раз повинен отримати дозвіл, який видається не одразу – на це може піти декілька днів.

Згідно з 115-м Федеральним законом, людина, внесена до списку, може отримати в банку не більше 10 тисяч рублів на місяць на себе і на кожного з членів сім’ї. Для цього необхідно довести, що у родичів немає інших джерел доходу. Якщо грошей потрібно більше, то необхідно робити запит до банку, який звернеться до Росфінмоніторингу. Для кожного перерахування зарплати також потрібно безліч документів з бухгалтерії роботодавця, але на руки видадуть не більше 10 тисяч рублів на члена сім’ї.

У квітні 2017 року Верховний суд Росії визнав Управлінський центр Свідків Єгови в Росії і 395 місцевих громад цієї конфесії екстремістськими організаціями. Апеляція на це рішення була відхилена. У серпні того ж року російський мін’юст включив всі ці об’єднання до списку заборонених в країні організацій. У грудні 2018 року на засіданні Ради з розвитку громадянського суспільства і прав людини (РПЛ) президенту РФ Володимиру Путіну поскаржилися на випадки необґрунтованого, на думку ряду правозахисників, переслідування Свідків. Глава РФ у відповідь зауважив, зокрема, що “Свідки Єгови теж християни”, і він не дуже розуміє, за що їх переслідувати.

Comments are closed.