НОВИНИ 9 серпня Церква вшановує великомученика і цілителя Пантелеймона

9 серпня Свята Церква згадує одного із найшанованіших святих – великомученика і цілителя Пантелеймона.

Він був талановитим та безкорисливим лікарем, що поніс мученицьку смерть за християнську віру, йдеться у повідомленні пресслужби ПЦУ у Facebook.

Святий Пантелеймон, що означає в перекладі з грецької мови “всемилостивий”, при народженні був названий Пантолеоном (в перекладі означає “лев в усьому”). Він жив у IV столітті в місті Нікомидії. Матір його була християнкою, а батько – язичником. Мати рано померла, і тоді батько віддав юнака на навчання професії лікаря. Згодом його як талановитого цілителя запросили лікувати до двору самого імператора. Пантолеон спочатку дотримувався язичницької віри свого батька, однак, перейнявши від покійної матері симпатію до християнства, потоваришував з пресвітером Єрмолаєм, а після дивовижного воскресіння на його очах дитини, померлої від укусу змії, прийняв хрещення разом з ім’ям Пантелеймон.

Щира віра в Христа допомагала йому лікувати та зцілювати людей від різних недугів. Причому, святий Пантелеймон робив це безкоштовно, часто допомагаючи немічним та потребуючим власним добром, яке успадкував від заможного батька. Святий Пантелеймон відвідував християн, що перебували в ув’язненні, лікував їхні рани.

Через людську заздрість та сповідування християнської віри Пантелеймон був підданий тортурам та загинув мученицькою смертю. Багато з тих, хто був присутнім при страті святого, через чудеса, які тоді відбулися, увірували в Господа. Учні його написали розповідь про життя Пантелеймона, а святі його мощі часточками розійшлися по всьому християнському світу.

До речі, на цей час у кафедральному храмі Православної Церкви України – Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі – перебувають мощі святого Пантелеймона. Тож до 14 серпня усі охочі можуть помолитися біля цієї чудотворної святині за зцілення від різних хвороб душі й тіла.

Comments are closed.