НОВИНИ, ФОТО/ВІДЕО Прочани з Рівненської єпархії помолились за Божественною літургією на Афоні

Прочани з Рівненської єпархії ПЦУ відправились у прощу до святинь Греції, організованої паломницьким центром “Воскресіння”.

Як повідомляє ПЦУ, проща відбувається з благословення Митрополита Київського і всієї України Епіфанія і за сприяння архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона.

Так, 9 серпня, у день пам’яті святого великомученика і цілителя Пантелеймона, рівненські прочани взяли участь в урочистій Божественній літургії у древньому монастирі Ксенофонт, що на Святій горі Афон, передає пресслужба Рівненської єпархії .

Святкову літургію цього дня очолив ігумен святогорської обителі архімандрит Олексій (Мадзіріс). Отцю-ігумену співслужила братія монастиря та клірики Рівненської єпархії протоієрей Миколай Капітула і протоієрей Василій Рудніцький, а також клірик Львівської єпархії протоієрей Богдан Сливка.

Після богослужіння та святкової трапези рівненські прочани мали спілкування з отцем-ігуменом. Архімандрит Олексій (Мадзіріс) привітав українців з отриманням Томосу про Автокефалію та запевнив їх у постійній молитві афонських ченців за Україну.

Особливі слова поваги та шани отець-ігумен висловив на адресу Предстоятеля Православної церкви України  – Блаженнішого Митрополита Епіфанія.

Також він наголосив, що Свята гора Афон є особливим місцем Покрову Пресвятої Богородиці і “садом Божої Матері”, у якому знаходять для себе розраду православні християни з усього світу.

Отець-ігумен зазначив, що з України – великої православної держави, яка має більш як тисячолітній зв’язок із Святою Горою, – постійно прибувають численні паломники.

Він висловив впевненість, що з отриманям Томосу кількість прочан тільки буде збільшуватись, а духовний зв’язок України та Святої Гори ще більше зміцниться.

Comments are closed.