НОВИНИ У Чернівцях висловилися проти будівництва церкви ПЦУ – містяни хочуть сквер

Більшістю голосів присутніх у сесійній залі Чернівецької міськради учасників громадських слухань було ухвалено відхилити наміри будівництва церкви на земельній ділянці на проспекті Незалежності, 92.

Про це повідомляє “Релігія в Україні” з посиланням на Molbuk.ua.

Священник собору Різдва Христового ПЦУ протоієрей Борис Яриковський, якого 2018 року було нагороджено відзнакою “За заслуги перед Буковиною”, пояснив присутнім, чому було обране саме це місце для нового храму.

“Багато людей приходять до нашого храму, тому ми попросили, щоби нам виділили це місце під будівництво церкви, щоб було ближче. Зараз на цьому громадському слуханні будемо приймати рішення… Будівництво будь-якого об’єкту має противників та прихильників. Тим більше, будівництво церкви. Ми хочемо, щоб там була красива церква, гарний простір, було озеленення, дитячий майданчик. Розумієте, діти не можуть вистояти цілу літургію, тому вони би грались там, поки йде богослужіння. Хочемо, щоби там було красиво, а не захаращено”, – повідомив священник.

Під час слухань також виступили противники ідеї будівництва церкви.

“Я проживаю біля цієї ділянки. Вікна виходять прямо на неї. Якщо взяти до уваги законодавство України, то церква має бути не менше, ніж в 50 метрах від вікон будинків. А там немає навіть 10 метрів. Проти будівництва церкви зібрано 750 голосів. Свою петицію я організував за два тижні. Зараз зібралось дуже багато людей на підтримку скверу. Просять міську раду, щоби влада висадила ще дерев, поставила лавочки та зробила нормальні доріжки”, – повідомив місцевий житель Віталій Ломенецький.

“Я проти будівництва церкви, тому що у нас на районі лише два сквери. Один біля будинку №92, інший біля 82-го. Бачу, що біля “Пан-Жапану” повністю зрізали всі дерева, люди зареєстрували петицію, що там вже зібрано 15 голосів за сквер. Ми очікуємо, що ці громадські слухання приймуть рішення на нашу користь. Крім того, жителям будуть заважати дзвони, це ж церква, вони там не маленькі”, – сказав чоловік.

Comments are closed.