НОВИНИ, ТОП, ФОТО/ВІДЕО Фанар ніколи не втручатиметься у внутрішні справи ПЦУ – Вселенський Патріарх

Константинополь ніколи не втручатиметься у внутрішні справи Української православної церкви, адже вона повністю незалежна.

Про це йдеться у повідомленні Відділу преси та зв’язків Вселенського Патріархату, інформує ПЦУ.

“Як 1031 рік тому ми з Константинополя дали вам хрещення, так само і тепер ми дали вам незалежність, можливість для вашої Церкви виконувати своє служіння незалежно і без будь-якого втручання ззовні. Константинополь ніколи не буде втручатися у внутрішні справи Української Православної Церкви. Вона – повністю незалежна й автокефальна. Звідси, з Константинополя, з Фанару, вона буде мати тільки високий захист і наші постійні молитви за успіх її справи”, – наголосив Вселенський Патріарх Варфоломій під час нещодавньої зустрічі з президентом Володимиром Зеленським.

Зазначається також, що Варфоломій, вітаючи у патріаршій резиденції Зеленського, наголосив на важливості надання Томосу про автокефалію для новоствореної єдиної помісної Української православної церкви.

“Ми просимо, щоб вона завжди мала ваш високий захист і вашу підтримку в тій роботі, яку вона вже почала для українського народу”, – зазначив Патріарх Варфоломій.

Як повідомлялося, 7-8 серпня президент України Володимир Зеленський перебував з офіційним візитом у Туреччині.

8 серпня глава держави відвідав резиденцію Вселенської Патріархії на Фанарі, де його прийняли з належною пошаною, передбаченою патріаршим протоколом.

Як йдеться у прес-релізі Офісу президента, під час спілкування Вселенський Патріарх підтвердив підтримку територіальної цілісності України.

Також після зустрічі Зеленський зазначив у короткому коментарі журналістам, що Україна має на Фанарі потужну підтримку не тільки на політичному рівні.

Незважачи на це, сторони не підписали спільну заяву, яку перед тим готували у Константинополі спільно з МЗС України.

Comments are closed.