НОВИНИ, ФОТО/ВІДЕО Віряни ПЦУ встановили прапор України біля храму, який окупувала Російська церква

Релігійна громада Свято-Миколаївського храму ПЦУ села Пеньківка Літинського району 11 серпня біля свого храму встановила флагшток, на який після освячення був піднятий державний прапор України.

Це другий такий випадок на Вінниччині, передає видання Na Парижі. Попри те, що селян не пускають у сам храм через конфлікт з нечисленною групою парафіян Російської церкви в Україні (раніше – УПЦ МП), вони вирішили підтримати ініціативу релігійної громади Спасо-Преображенського кафедрального собору Вінниці.

Опубліковано Maksym Chupryna Hieromonk Sophroniy Неділя, 11 серпня 2019 р.

Як зазначають у прес-службі Вінницько-Барської єпархії ПЦУ, ву день свята Різдва святителя Миколая, біля Миколаївського храму села Пеньківка Літинського району релігійною громадою Православної Церкви України була звершена Божественна літургія, під час якої десятки вірян причастилися Святих Христових Таїн.

Парафіяни цього дня також мали змогу молитовно вклонитися перед іконою святителя Миколая з часткою його святих мощей, яка була спеціально привезена з Вінниці. Після богослужіння до громади зі словом настанови звернувся настоятель парафії ієромонах Софроній (Чуприна).

Після завершення Літургії громада привітала дві пари, які взяли шлюб. Оскільки до храму їх не пустили прихильники Московського патріархату, то молодят обвінчали в приміщенні парафіяльної трапезної. Це перші вінчання у Свято-Миколаївській громаді після приєднання до Православної церкви України.

В одній парі був ветеран АТО, в іншій – дівчина з обмеженими можливостями, але прибічники Московського патріархату все одно проігнорували їхні прохання повінчатися у храмі. До речі, протистояння в Пеньківці тривають від зими.

Після вінчання та вітань громада Свято-Миколаївського храму Православної церкви України урочисто встановила біля своєї церкви державний прапор України. До флагштоку прапор несли найменші парафіяни – діти, одягнені у святкові вишиванки. Отець Софроній прочитав молитву на його освячення прапору, після чого член релігійної громади, ветеран АТО, під спів духовного гімну України “Боже великий єдиний” підняв прапор на флагшток.

Comments are closed.