НОВИНИ Владика ПЦУ Іларіон освятив іконостас, який ледь не знищили за часів РПЦвУ

У селі Розваж Острозького району на Рівненщині 11 серпня відбулося освячення відреставрованого іконостасу місцевої церкви святих Косьми і Дем’яна.

До 2011 року він був встановлений у храмі XVIII ст., пам’ятці національного значення, але тоді громада його зруйнувала, а порізаний іконостас поскидала до непристосованих приміщень, передає РІСУ.

Реставрацію іконостасу здійснив Микола Бендюк, художник-реставратор з Державного історико-культурного заповідника м. Острога. Йому вдалося врятувати 20 ікон, а 8 вже ні.

2011 року місцева громада Російської церкви в Україні (раніше – УПЦ МП) вирішила ремонтувати свій храм, який був в аварійному стані. Коштів у громади вистачило лише на проект, а на ремонтні роботи вже забракло. Тому вони вирішили його ремонтувати власними силами. Але замість цього храм розібрали і спалили.

Проти громади за зруйнування пам’ятки національного значення було відкрито кримінальну справу, але ніхто так і не був покараний.

Як розповів РІСУ Микола Бендюк, він тоді звертався до прокуратури, СБУ, але коли був суд, то його навіть про нього не повідомили.

За словами пана Миколи, новий храм почали будувати ще тоді, коли стояв старий. У ньому хотіли розмістити шестиярусний іконостас зі старого, але він також потребував дорогої реставрації. Тому його також розрізали на частини і поскладали до дзвіниці та прибудови при ній. Вони не були пристосовані для зберігання ікон,  на них потрапляв і дощ, і сніг. А для нового храму і зробили новий іконостас і до нього купили недорогі роздруки ікон.

Світлини з Facebook-сторінок Миколи Бендюка і Олексія Кривошеєва

Коли у квітні 2019 року громада в с. Розваж вирішила перейти до ПЦУ, то нове керівництво парафії запросило Бендюка провести інвентаризацію. Тоді він і виявив залишки старого іконостасу і взявся за його реставрацію. За його словами, вдалося врятувати не все, оскільки вісім ікон вже були фактично втрачені. А з 20 врятованих частина є частково знищеними.

Відреставровані твори були розміщені у новий іконостас, який за розмірами подібний до старого.

Як повідомляє пресслужба Рівненської єпархії, 11 серпня Космо-Дем’янівську парафію з архіпастирським візитом відвідав архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон.

Перед початком Божественної літургії архієпископ Іларіон освятив оновлений іконостас та відреставровані ікони, котрі стараннями пана Миколи Бендюка повернули церкві.

Під час літургії владика Іларіон висвятив в сан священика диякона Назарія Яремчука, а випускника КПБА Олександра Панчука на диякона.

Також архієпископ Іларіон на знак благословення за щиру працю на користь Святої Церкви Христової відзначив парафіян Архієрейськими благословенними грамотами.

Завершилось урочисте богослужіння уставним многоліттям.

Comments are closed.