НОВИНИ Партія “Слуга народу” хоче ліквідувати Комітет з питань культури і духовності

Нова парламентська більшість – партія “Слуга народу” – запропонувала фактичну ліквідацію Комітету з питань культури і духовності.

Про це заявив народний депутат, голова Комітету Верховної Ради з питань культури і духовності Микола Княжицький, передає РІСУ з посиланням на Еспресо.TV.

“Я очікував схожих підходів, але сподівався, що, якщо на таке не наважився Янукович, Зеленський теж зупиниться. Марно. Функції комітету пропонується передати новоствореному Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики. І разом з мовною політикою, законодавством у сфері культури, комітет, як вказано у пропозиціях займатиметься зовнішнім туризмом, курортами, сімейно-шлюбними відносинами, демографічною політикою, спортом великих досягнень, використанням коштів, отриманих від лотерей та бетінгу на розвиток спорту, і багато чим іншим. Це важливі напрямки. Але очевидно, що поєднання таких сфер, як культура, релігія, духовна спадщина, з медіаринком, туризмом, спортом свідчать про нерозуміння функцій парламенту і тих напрацювань, які вдалося реалізувати за останні 5 років”, – написав Княжицький у Facebook у понеділок, 12 серпня.

Княжицький зазначає, що діяльність комітетів не можна розглядати безвідносно до реалій.

“В Україні, яка змагагається за місце в ЄС, обороняється у війні з Росією, змінює постколоніальне суспільство, культура і духовна спадщина – основні сфери державної політики, роль яких постійно намагаються применшити вороги України”, – пише голова Комітету Верховної Ради з питань культури і духовності.

“Туризм – це важлива галузь економіки, яка очевидно повинна розвиватися. Саме економіки! Спорт – частина освітньої сфери, пов‘язана з охороною здоров‘я і системою обороноздатності. І навіть, якщо представників обраної влади цікавить ручне керування квотами, ліцензіями, медіа – це не привід знищувати і Комітет культури та духовності, і Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики. Закон про аудіовізуальні послуги відповідно до рекомендацій РЄ і ЄП і є реалізацією захисту свободи слова. Створення окремого комітету свободи слова з виключенням з його відання інформаційної політики – фейк та антиєвропейська показуха”, – пояснив Княжицький.

“Як і об‘єднання в одному комітеті захисту прав людини, національних меншин і досягнення миру на окупованих територіях. Мир на окупованих територіях зруйнували не національні меншини, а Путін! І тому його забезпеченням має займатися комітет з питань оборони, інші комітети, які пов‘язані з реінтеграцією. Права переміщених осіб – лише важлива, але невелика складова забезпечення реінтеграції”, – наголошує Княжицький.

“Я переконаний, що нівелювання ролі комітетів з питань культури і духовності, свободи слова й інформаційної політики та прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин не можна допустити. Прошу про підтримку відповідальних громадян і свідомих політиків”, – звертається із закликом Микола Княжицький.

Comments are closed.