НОВИНИ У боротьбі з ПЦУ Росія використовує єрархів, які пов’язані ще з радянськими спецслужбами

Росія не полишила спроб завадити діяльності ПЦУ і досі намагається зруйнувати ті досягнення, які вже є, та повернути Українську церкву в штучно ізольований вакуум від спілкування з православним світом.

Про це заявив речник ПЦУ архієпископ Євстратій (Зоря) у програмі “Час: Online” на “5 каналі”, передає РІСУ.

“Російська держава використовує церковні канали, вплив Московської Патріархії, дипломатію, зв’язки, пов’язані з Кремлем олігархів. Вона використовує ті зв’язки, які ще були напрацьовані з радянського часу в низці Помісних Православних Церков у тих єрархів, які тісно пов’язані з Російською церквою, які проходили там навчання, це спецслужби в тому числі”, – заявив Зоря.

Архиєпископ згадав відомий факт, коли минулого року Греція офіційно оголосила персонами нон ґрата низку російських дипломатів.

“Тоді Греція офіційно заявила про попередження щодо діяльності такої структури як “Російське імператорське палестинське товариство”, яке очолює пан Степашин, “колишній” розвідник. МЗС Греції прямо заявило, що діяльність цього товариства, цих дипломатів була спрямована на підкуп єрархів і духовенства і на руйнування авторитету і єдності еллінізму, зокрема, в Палестині”, – нагадав владика Євстратій.

Попри це архієпископ ПЦУ заспокоїв і запевнив, що всі намагання РФ будуть безуспішними, як це і показує історія.

“Одна за одною Помісні Православні Церкви визнаватимуть ПЦУ, входитимуть з нею у повноцінне спілкування. І рано чи пізно, коли вже Московська церква залишиться останньою в цьому ряду, я впевнений, що і вона таки визнає цю нову реальність, тому що історію не можна зупинити чи повернути назад”, – підсумував архієпископ Євстратій Зоря.

Нагадаємо, нещодавно на Cerkvarium було опубліковано статтю Тетяни Деркач про Кіпрського митрополита, який виступив рупором російської пропаганди.

Comments are closed.