СВІТ У польській церкві знайшли скарб із тисячі монет

Археологи Гданського університету виявили близько 1000 монет під церквою апостола Андрія Первозванного в Барчево на північному сході Польщі.

Як пише The History Blog, монети були знайдені всередині і навколо глазурованого керамічного кухля, під північно-західним кутом вівтаря, інформує РІСУ з посиланням на Techno.

В основному це виявилися польські монети номіналом в один, півтора, три і шість грошів. Вони прикрашені портретом короля Сигізмунда III Вази, який правив з 1587 по 1632 роки. У кухлі також перебували литовські монети і прусські шилінги, випущені для принца Георга Вільгельма Гогенцоллерна, який був феодалом Польщі.

На багатьох монетах є сліди того, що вони перебували в обігу протягом тривалого часу. У одній з монет помітили отвір, який свідчить про те, що її можна було носити на шиї.

Починаючи з 14 століття Барчево, тоді відоме як Вартберг, було розташоване на території Пруссії. Вартберг отримав права міста 4 липня 1364 року, це було єдине з подібних міст в Пруссії з явно зарезервованою площею для монастиря. Францисканський монастир мав центральне значення для міста в політичному і економічному відношенні. Церква Святого апостола Андрія була побудована поруч з монастирем, щоб служити церквою для ченців.

1466 року Барчево увійшло до складу Королівства Польського за умовами Другого Тернового Миру, але всередині кордонів Королівської Пруссії. Автономія міста ослабла, коли він приєднався до Речі Посполитої в 1569 році. Він горів двічі менше ніж за п’ять років (1594, 1596) і був окупований Бранденбурзькою армією в середині 17 століття.

Тому в ті часи монастирська церква була найбезпечнішим місцем у місті. Археологи вважають, що монети були заховані під підлогою самими ченцями з невідомих причин.

Comments are closed.