НОВИНИ “Духовне таксі”. З Дніпра стартувала пересувна синагога

У Дніпрі розпочалася Третя всеукраїнська експедиція міцво-мобілів – це особливий проєкт пересувних синагог, який в Україні організовує група молодих посланців Любавичеського ребе, синів рабинів українських громад.

Про це повідомляє РІСУ з посиланням на сайт єврейської громади Дніпра.

Цього року два міцво-мобілі здійснять чотири експедиції. Перші дві охоплять Придніпров’я і Причорномор’я.

“Мені здається дуже важливим, щоб проєкт “міцво-мобіль 5779” стартував саме в Дніпрі, отримавши духовну енергію від цієї чудової громади і від приголомшливої “Менори”, – наголосив керівник проєкту рабин Мендл Вольф, син Головного рабина Одеси і Півдня України Авраама Вольфа.

“Ми розпочнемо в Дніпрі і звідси поїдемо містами Полтавської, Кіровоградської областей, Донбасом й усім Придніпров’ям. А другий міцво-мобіль стартує в Одесі і поїде всім Причорномор’ям і Приазов’ям, від Ізмаїла до Маріуполя”, – додав він.

Потім, наприкінці серпня, міцво-мобілі здійснять ще два великих виїзди – один Буковиною, Галичиною та Волинню, а другий – північними областями України. Як завжди, у пересувний синагозі пануватиме найвеселіша і піднесена хасидська атмосфера і надаватиметься цілий спектр можливостей для духовного зростання і виконання заповідей – перш за все покладання тфілін, запалювання суботніх свічок і установки мезуз.

У Дніпрі старт кампанії відбувся у четвер, 15 серпня, о 11:00 на площі Героїв Майдану. Після урочистого відкриття міцво-мобіль о 12:30 почне роботу в парку імені Шевченка, о 16:00 синагога на колесах буде працювати на Набережній (імовірно Фестивальний причал), а до 18:00 повернеться до “Пасажу”. О 19:30 експедиція з поширення ідішкайт покине Дніпро, почавши свою двотижневу подорож.

Comments are closed.