НОВИНИ РПЦвУ організовує на Закарпатті конференцію, присвячену зв’язкам з Афоном

У місті Мукачеве на Закарпатті 6-7 листопада відбудеться міжнародна наукова конференція, присвячена зв’язкам Закарпаття й Афона.

Про це повідомляє “Релігія в Україні” з посиланням на Afon.org.ua.

Конференція приурочена до 120-річчя від дня народження закарпатського й афонського старця і подвижника благочестя ієросхимонаха Аввакума (Вакарова; 1899 – 1972), який був духовним сином прп. Олексія (Кабалюка) Закарпатського та прп. Силуана Афонського і багато років на Афоні ніс послух економа, члена Собору старців та антипросопа (повноважного представника) Пантелеймонівського монастиря при Священному Кіноті Афона.

Організатори конференції – Мукачівська православна єпархія Російської церкви в Україні (РПЦвУ, раніше – УПЦ МП), Богословсько-історичний науково-дослідний центр ім. архім. Василія (Проніна) та Міжнародний інститут афонської спадщини разом з Державним архівом Закарпатської області, Архівом Сербської Павославної Церкви, Варшавською богословською християнською академією, Науково-дослідним інститутом державно-конфесійного права та державно-церковних відносин Ужгородського національного університету (УжНУ), Центром історично-релігійних студій “Логос” ДВНЗ “УжНУ”, Філологічним факультетом ДВНЗ “УжНУ”.

Робота секцій конференції планується за такими темами:

  • Закарпаття та Афон: духовно-культурні зв’язки.
  • Закарпатський та афонський подвижник благочестя ієромонах Аввакум (Вакаров; 1899 – 1972 рр.).
  • Традиції ісихазму, православне чернецтво та монастирі.
  • Давня література Закарпаття і церковна традиція.
  • Кириличні рукописні книги та стародруки на Афоні, Балканах та в Центрально-Східній Європі.
  • Практика богослужбового співу та традиції місцевих вимов (ізводів) церковнослов’янської мови.
  • Особистість і Церква: феномен подвижництва та його роль.

Під час конференції відбудеться презентація нової книги про закарпатського та афонського старця ієросхимонаха Аввакума (Вакарова), яка зараз готується до друку Міжнародним інститутом афонської спадщини. У книзі на основі невідомих раніше архівних документів буде розкрито як життєвий шлях старця Аввакума, так і історія відродження Православ’я на Закарпатті в ХХ ст. та історія Пантелеймонівського монастиря на Афоні з 1920-х по 1970-ті рр.

Comments are closed.