НОВИНИ Одразу у двох селах на Волині сталися сутички між вірянами РПЦвУ і ПЦУ

Одразу у двох селах Волинської області – Доротище на Ковельщині та Бобли на Турійщині – сталися сутички між місцевими релігійними громадами – прихильниками Російської церкви в Україні (РПЦвУ, раніше – УПЦ МП) та ПЦУ.

Як повідомляє ВолиньPost із посиланням на місцевих жителів, прибічники Московського Патріархату не пускають до храму односельчан, які перейшли до єдиної помісної Церкви, передає РІСУ.

Так, місцеві жителі села Доротище розповіли, що увечері суботи, 10 серпня, релігійна громада, яка нещодавно приєдналася до ПЦУ, запланувала увійти в храм, щоб помолитися, а також для того, щоб ревізійна комісія здійснила опис майна. Увійти до храму, як розповідають селяни, мали намір одразу після служби у ньому місцевого священника РПЦвУ.

Уродженка села Доротище Олена Возняк стверджує, що священника неодноразово просили віддати ключі або хоча би правити богослужіння почергово, але він не погодився.

“Ми прийшли для того, аби домовитися. Ми ж маємо усі документи, крок за кроком, етап за етапом ми стали офіційною релігійною організацією. При наявності документів ми не можемо потрапити до храму. Коли хтось наближається до церкви, то вони (прихильники РПЦвУ, – ред.) одразу телефонують “хлопчикам” спортивної статури, щоб приїхали”, – розповіла Олена Возняк.

Зрештою, спроба прихильників ПЦУ зайти до храму закінчилася шарпаниною між жінками, що були прихильницями обох конфесій. Тож учасників сутички втихомирювала поліція, а згоди щодо подальшої долі храму так і не дійшли. Після сутички представники РПЦвУ продовжили службу.

У неділю, 11 серпня, суперечка відбулася вже у храмі села Бобли Турійського району. Вранці представники новоутвореної громади ПЦУ зрізали замки на вхідних дверях у церкву та почали службу. Дізнавшись про це, місцевий священник РПЦвУ скликав прихильників цієї конфесії. Коли ті прийшли, у храмі відбулася сутичка. На місце події виїжджав навіть начальник Турійського відділення поліції.

Відомо, що щодо подій, які відбулися того дня у Боблах, поліцейські отримали декілька заяв, зокрема – щодо пошкодження замків і заподіяння тілесних ушкоджень. Зазначається, що на офіційному сайті РПЦвУ події у Боблах назвали черговою провокацією. Мовляв, представники ПЦУ незаконно проникли до церкву і влаштували там бійку.

Comments are closed.