МАНІПУЛЯЦІЇ, НОВИНИ Проросійське видання розповсюдило замовний фейк про Предстоятеля ПЦУ Епіфанія

Проросійське видання Страна.ua розповсюдило фейк про те, що нібито всередині Православної церкви України піднімається хвиля невдоволення, спрямованого на митрополита Епіфанія.

Видання посилалося на анонімне “джерело у церковних колах”, яке нібито розповіло, що “невдоволені” хочуть “замінити” митрополита Епіфанія на митрополита Луцького і Волинського Михаїла Зінкевича.

Примітно, що цю непервірену і – за даними Релігійної правди – неправдиву інформацію, окрім низки проросійських і російських видань, безвідповідально розтиражувало й українське ЗМІ, яке користуються довірою українців. Зокрема, публікацію передрукував “Обозреватель”.

Як натякнув речник ПЦУ архієпископ Євстратій (Зоря), поширення неправдивої інформації є нічим іншим, як “джинсою” (замовним матеріалом) і було здійснено за гроші.

“Немає нічого нового під сонцем… Поширення чуток, пліток і брехні, зокрема за гроші – то аж ніяк не винахід сучасності. Навіть у Євангелії є яскравий приклад того, що зараз би назвали і “джинсою” (замовні публікації), і “чорним піаром” (поширення негативної інформації),” – написав архієпископ на своїй сторінці у Facebook.

Далі він процитував Євангеліє від Матфія 28:2-4;11-15.

“І ось стався великий землетрус, бо ангел Господній, який зійшов з неба, приступивши, відвалив камінь від дверей гробу і сів на ньому. Вигляд його був як блискавка, і одежа його біла, як сніг. Зі страху перед ним ті, що стерегли, затремтіли і стали як мертві…

Дехто зі сторожі, прийшовши до міста, сповістив первосвящеників про все, що сталося. І вони, зібравшись із старійшинами, скликали раду, дали чимало грошей воїнам і сказали: говоріть, що ученики Його, прийшовши вночі, украли Його, коли ми спали. І якщо чутка про це дійде до правителя, ми переконаємо його і вас від неприємностей визволимо. Вони, взявши гроші, зробили, як були навчені; і пронеслося слово це між юдеями, навіть до цього дня”.

“Правда тоді ще не існувало Інтернету та не було таких сайтів, як, наприклад, страна-юа і расколамнєт”, – зауважив архієпископ.

Comments are closed.