СВІТ Російські лінгвісти визнали “екстремістським” вірш зі Старого Завіту

Лінгвісти Вятського державного університету знайшли “екстремізм” у фразі зі Старого Завіту під час дослідження матеріалів, вилучених у рамках справи про заборонену в Росії релігійну організацію Свідків Єгови.

Про це 13 серпня повідомляє “Сноб” з посиланням на блог юриста Яна Чеботарьова, передає Credo Press.

Під час обшуків у фігурантів справи вилучили “стародавні тексти, які люди зберігали вдома”. За даними видання “7х7”, матеріали передали експертам, щоб ті відповіли на запитання слідчих, чи є в цих християнських текстах заклики до насильства або дискримінації проти будь-якої національної, релігійної або соціальної групи.

Лінгвісти Анна Федяєва і Юлія Игошина знайшли ознаки екстремізму у фразі “Успадкують праведні землю, і повік будуть жити на ній” (вірш 29, псалм 36), яка, між іншим, є частиною і православного богослужіння. Експерти вирішили, що ці слова св. пророка Давида – “пропаганда неповноцінності” за ознакою релігійної приналежності.

“Є інформування об’єкта загрози – “неправедних” – про можливість застосування до них насильницьких дій – смерті, яскраво простежується демонстрація зневажливого (презирливого, агресивного) ставлення до цієї групи осіб за ознакою релігійної приналежності”, – йдеться у “висновку експертизи”.

Експертизу призначали в рамках кримінальної справи, фігурантами в якій проходять п’ять чоловіків у віці від 25 до 60 років. Їх затримали у Кірові восени 2018 року. За версією слідства, їхня злочинна діяльність полягала в тому, що вони збиралися разом, співали біблійні пісні і вивчали релігійну літературу.

Нагадаємо, у квітні 2017 року Верховний суд Росії визнав всі релігійні організації Свідків Єгови в РФ екстремістськими і заборонив їхню діяльність. Незабаром проти Свідків почали порушувати кримінальні справи. У липні 2018 року послідовники цієї релігії написали до Ради з прав людини при президенті Росії, що “живуть в страху і здригаються при кожному стукоті, чекаючи арешту за свою віру”.

За віру постраждали вже багато людей. Цинізм ситуації демонструє й той факт, що пенсіонеркам, які є членкинями організації Свідків Єгови, обмежили доступ до пенсій.

Comments are closed.