СВІТ Віряни РПЦ збираються ночувать на кладовищі, щоб захистити місцеву святу від єпархії

У Челябінській області РФ місцеві парафіяни РПЦ не бажають віддавати останки шанованої подвижниці Дунюшки (Євдокії Маханькової, або Чудинівської за назвою села) Троїцької єпархії.

Віряни впевнені, що представники єпархії хочуть викопати тіло і відвезти до монастиря, тому парафіяни разом з місцевим священником збираються навіть спати на кладовищі, щоб не допустити ексгумації.

Про це із посиланням на портал 74.ru, повідомляє “Ахилла”.

Як розповіла виданню одна з парафіянок, віряни давно чекають на канонізацію, але віддавати святу не мають наміру:

“Євдокія Чудинівська – наша уральська свята. Вона померла 70 років тому, вела благочестивий спосіб життя, була незайманою, молилася, не їла м’ясо. Ми вже багато років чекаємо на її канонізацію. І тут наш новий владика, єпископ Троїцький і Южноуральський Пармен, наслухавшись порад черниці Лариси, вирішив рано вранці, поки всі сплять, могилу розкрити і Дунюшку перепоховати у споруджуваному храмі в селі Красносільське. Ми, парафіяни, не розуміємо, як можна забрати тіло, до якого ми їздимо стільки років? Стільки чудес і здоров’я Євдокія нам дає, по молитвах ми її живемо, і тут таке відбувається”, – нарікає жінка.

Віряни навіть звернулись по допомогу до уповноваженого з прав людини в Челябінській області, а той довів до відома прокурора району.

Питання про канонізацію Дунюшки поставало давно, ще в березні 2018 року на її могилу приїжджав Челябінський митрополит (нині – Новосибірський) Никодим, який відслужив панахиду і заявив, що подвижниця стоїть перед престолом Божим і молиться за всіх.

Comments are closed.