НОВИНИ, СВІТ В Україні відбулась конференція на підтримку Білоруської Автокефальної Церкви

У Чернігові відбулась конференція “Білоруська інтелігенція в підтримці Білоруської Автокефальної Православної Церкви”, яка тривала два дні. Із різних міст Білорусі, а також із Польщі та США прибули понад сотня її учасників.

Оскільки на батьківщині провести таке зібрання білоруси не можуть, місцем проведення було обрано Україну, інформує РІСУ з посиланням на “Голос України”.

Молитвою відкрив конференцію Предстоятель Білоруської Автокефальної Православної Церкви, архиєпископ Новогрудський і Північно-Американський Святослав (Логін). Привітав від Православної Церкви зібрання секретар єпархіального управління Чернігівської єпархії ПЦУ о. Роман Кіник, подарувавши, зокрема, предстоятелю Білоруської Церкви образ Дубенсько-Чернігівської ікони Божої Матері. Український священник висловив упевненість, що і Білоруська Церква, як сьогодні українська, колись отримає незалежність.

Представник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко нагадав про трагічну долю української та білоруської автокефальних Церков, які були знищені комуністичною владою. Нищились як люди, так і храми.

Учасники конференції заслухали доповіді та виступи істориків-науковців, які стосувалися історії православ’я в Білорусі і сучасного стану та перспектив відродження.

На конференції виступив також священник із Білоруського екзархату російської Церкви о. Олександр Шрамко, який повторював давно відомі в Україні заперечення автокефалії.

Цікаві факти наводив професор Інституту філософії імені Г. Сковороди НАН України Олександр Саган. Для допомоги українським бійцям в АТО вірні Української Церкви зібрали станом на лютий 2015-го понад 1 мільйон гривень, а вірні УПЦ МП  — 130 тисяч.

На конфренеції обговорювали такі теми: відновлення ідеї білоруської автокефалії в першій половині ХХ століття, РПЦ як твір Йосипа Сталіна, спроба відродження автокефалії при архиєпископі Варлаамі Шишацькому, видатні постаті Білоруської Автокефальної Православної Церкви. За словами учасників, конференція стала могутнім підтвердженням прагнення білоруського народу до церковної незалежності.

Як йдеться у повідомленні, зібрання білоруських інтелігентів підтримало українців у боротьбі за територіальну цілісність і незалежність української держави, поставило вимогу реєстрації білоруською владою громад Білоруської Церкви. Конференція вимагає зупинити руйнацію національного некрополя в Куропатах, де поховані жертви російської окупації Білорусі, та наголосила на необхідності реабілітації священників і всіх вірних — жертв радянських репресій.

Comments are closed.