НОВИНИ, ФОТО/ВІДЕО Новинський спотворив статут ПЦУ і заявив, що думав про прийняття священного сану

Народний депутат від “Опозиційного блоку”, бізнесмен і найбільший меценат Російської церкви в Україні (РПЦвУ, раніше – УПЦ МП) Вадим Новинський заявив про розкол у церковній спільноті, розкритикував Томос і назвав РПЦвУ “церквою українського народу”.

Такі думки він висловив в авторській програмі Дмитра Гордона про, повідомляє “Релігія в Україні” з посиланням на Gordonua.com.

Так, Новинський заявив, що “вкрай негативно” ставиться до отримання Україною Томосу про автокефалію.

“Ми ніколи не виступали проти надання статусу автокефалії Української Православної Церкви, проте цей статус повинен бути наданий за церковними законами, а не так, як це зробили Порошенко і Патріарх Варфоломій. Коли таким меркантильним способом це робиться, нічого хорошого чекати не варто. І потім , українське питання про надання Томосу призвело до дуже серйозної кризи в системі світового православ’я. Говорячи світською мовою, дипломатичні відносини розірвані – між РПЦ, УПЦ МП і Вселенським Патріархатом”, – сказав де путат, зазначивши, що “Єпіфанія – не знаю, хто він там є, для мене він – мирянин”, який бере участь в політиці.

Також – традиційно для риторики РПЦ і РПЦвУ – Новинський спотворив положення статуту ПЦУ, приписавши невластиву їй залежність від Константинополя.

“Подивіться на статут, виписаний в Стамбулі для так званої Православної Церкви України, або, як я її називаю, церкви порошенківського патріархату. У ньому немає ні слова про самостійність – всі питання вирішує виключно Вселенський Патріарх. Про яку автокефалію йдеться? Питання хіротоній архієрейських, поділу єпархій, створення нових єпархій – все це повинен вирішувати Варфоломій, ось що там написано”, – заявив Новинський.

Однак зазначимо, що у Статуті ПЦУ таких положень немає: ще в проекті статуту, який приймався на Об’єднавчому Соборі ПЦУ, чітко вказувалося, що всі внутрішні питання ПЦУ вирішують її Помісний і Архієрейський Собори, крім “внутрішніх правил ставропігії” Константинополя (зараз ставропігією, тобто церковним “посольством” Константинопольського Патріарха є Андріївська церква у Києві).

Згідно з цим Статутом, як і з Томосом, Константинополь може залучатися представниками ПЦУ у двох випадках: у разі виникнення “особливо важливих питань, які потребують спільних обговореннях і діях” з боку ПЦУ і Константинополя, і при зверненні архієреїв в Константинополь як вищої судово-апеляційної інстанції в православному світі.

Разом з тим Новинський назвав РПЦвУ “церквою українського народу”. “В ній служать священники-українці, і слухати їх приходять українці”, – аргументував проросійський політик.

Сам Новинський, за його словами, думав про прийняття священного сану, але поки до цього не готовий. “Священниче служіння накладає особливу відповідальність на людину. Я до неї ще не готовий – мабуть, потрібен час. У кожної людини свій хрест, і скидати його (той, що в бізнесі чи політиці у мене) можна тільки з благословення. Або волю Божу відчувши всередині”, – сказав політик.

Comments are closed.