ДУМКИ У жовтні буде поставлено крапку у питанні визнання ПЦУ – о.Кирило (Говорун)

Архимандрит Кирило (Говорун) назвав позитивним рішення Синоду Православної Церкви Еллади про право Константинополя вирішувати українське питання. На його думку, у жовтні 2019 року буде остаточно поставлено крапку у визнанні ПЦУ з боку Грецької Церкви.

Про це архимандрит написав у Facebook, опублікувавши свій коментар для Cerkvarium і додавши до нього декілька думок, передає РІСУ.

Нижче наводимо публікацію о.Кирила.

Синод Елладської Церкви визнав право Константинополя вирішувати українське питання, і тим самим посутньо визнав канонічність постанов Вселенського Патріархату щодо України, включно з Томосом. На мою думку, вже можливо говорити про визнання Української Церкви, яка у комюніке Синоду згадана без лапок, фраз “так звана” тощо.

З іншого боку, визнання нової Церкви автоматично запускає цілу низку протокольних процедур, як наприклад поминання імені нового Предстоятеля за літургією, мирні візити, тощо. Синод підтвердив право Афінського Архиєпископа самостійно вирішувати ці питання.

Синод у своїх рішеннях фактично прийняв висновки двох синодальних комісій, які одностайно рекомендували визнати ПЦУ та залишити у відповідальності Архиєпископа визначатися із наступними протокольними кроками. Але Архиєпископ, так здається, перш ніж скористатися цим правом, хоче ще проконсультуватися із Архиєрейським Собором, який відбудеться у жовтні. Він це зробить, скоріш за все, навіть не зважаючи на відсутність українського питання у порядку денному Собору.

Архиєпископ ще перед Синодом провів консультації щодо України з прем’єр-міністром Греції Кіріаком Міцотаксом і знайшов з його боку підтримку у позитивному розв’язанні українського питання.

Тому мій висновок такий: сьогоднішнє рішення є принциповим, і воно принципово позитивне. У жовтні буде поставлено крапку і в менш принципових протокольних питаннях щодо ПЦУ.

Comments are closed.