НОВИНИ Московський і Сербський Патріархати домовились про спільний захист своїх інтересів в Україні та Чорногорії

Архієреї Сербської Правосланої Церкви і Російської Православної Церкви в Україні (РПЦвУ, раніше – УПЦ МП) домовились про спільні заходи щодо захисту своїх інтересів у Чорногорії та Україні.

Як повідомляє “Релігія в Україні” з посиланням на сайт РПЦвУ, тривале спілкування щодо цього питання мали вікарій Київської митрополії РПЦвУ Віктор (Коцаба) і митрополит Чорногорсько-Приморський Амфілохій. Зустріч відбулась 18 серпня у резиденції Чорногорсько-Приморського митрополита Сербської Правосланої Церкви у місті Цетіньє (Республіка Чорногорія).

Як зазначається, єпископ Віктор і митрополит Амфілохій обговорили спільну участь у деяких заходах правозахисного характеру на міжнародному рівні “з метою захисту прав і свобод” православних вірян в Україні та Чорногорії.

Окрім переговорів, у день Преображення Господнього,19 серпня, єпископ Баришівський Віктор співслужив літургію архієпископу Цетіньському, митрополиту Чорногорсько-Приморському Амфілохію у Преображенському храмі Кирило-Мефодіївського чоловічого монастиря Сербської Православної Церкви неподалік від містечка Колашин

Привітавши присутніх з престольним святом, митрополит Амфілохій, зокрема, сказав: “Нехай Бог дасть сили нашому братові Онуфрію та його єпископам, які належать до Православної Церкви Христової, і які зберігають вірність Святому рівноапостольному Володимиру, який охрестив руський православний народ і всі ті народи, що виникли від нього донині”.

Своєю чергою єпископ Віктор передав митрополиту Амфілохію вітання з найкращими побажаннями від імені глави РПЦвУ Онуфрія. Владика зачитав лист Предстоятеля РПЦвУ, направлений на адресу митрополита Чорногорсько-Приморського Амфілохія, у якому зазначалося, що в Україні з глибоким сумом сприймають повідомлення про погіршення становища Православної Церкви на території Чорногорії (місцеве населення і влада підтримують відновлення автокефалії Чорногорької Православної Церкви, незалежної від Сербської – ред.).

“Вісті, які до нас доходять, говорять про загрозу насильницького вилучення святинь і руйнування окремих місць молитовного вшанування, а також багато іншого, що не може не турбувати наші душі і серця”, — заявив Онуфрій. Він додав, що віряни РПЦвУ також “потерпають з боку окремих представників влади”.

“Від імені єпископату, кліриків і мирян Української Православної Церкви висловлюю братську молитовну підтримку вам, дорогий владико Амфілохій, а також ввіреній вашому піклуванню пастві, і бажаю невпинної допомоги Божої в твердому стояні за чистоту Православної віри і непохитність єдності Церкви Христа і Бога нашого, Яка є стовп і утвердження істини (1 Тим. 3, 15)”, — побажав глава РПЦвУ.

Також владика Віктор передав від імені митрополита Онуфрія у подарунок владиці Амфілохію святі хрест і панагію.

Цього ж дня ієрархи побували у кафедральному соборі Воскресіння Христового у столиці Чорногорії — місті Подгоріце, та відвідали ряд монастирів Чорногорсько-Приморської митрополії Сербської Церкви.

Comments are closed.