ДУМКИ, НОВИНИ Митрополит ПЦУ звинуватив главу УГКЦ у розпаленні ворожнечі через Софію Київську

Владика Іоасаф (Василиків), митрополит Івано-Франківський і Галицький ПЦУ, звинуватив у розпаленні міжрелігійної ворожнечі главу УГКЦ верховного архієпископа Святослава, який висловився за спільне користування храмом Софії Київської різними конфесіями на кшталт Храму Гробу Господнього, оскільки собор Софії є материнським храмом для усіх гілок українського християнства.

26 серпня митрополит Іоасаф у публікації на своїй сторінці у Facebook звернувся до глави УГКЦ з протестом, наполягаючи, що Софія Київська належить винятково православним, а греко-католики повинні залишити клерикалізм на Західній Україні та повернутися у православ’я, передає “Релігія в Україні”.

Нижче наводимо допис владики Іосафа у повному обсязі.

Користуючись з того, що Православна Церква ослаблена через те, що в Україні тривають складні, кардинальні, багатогранні процеси утвердження Православної Церкви, викликані набуттям Томосу, верховний архиєпископ УГКЦ Святослав вже вкотре заявляє, що Свята Софія Київська є їхнім материнським кафедральним храмом.

Якби це сказав якийсь сільський греко-католицький священик я не висловив би здивування. Але це сказав верховний архиєпископ УГКЦ, хіба він не знає, що українська греко-католицька ієрархія втратила східне материнське преємство. Безперечно що знає. Хіба він не знає, що Храм Святої Софії у Києві є материнським храмом православного, наголошую, православного українського народу, від якого вони відокремились і таким чином стали чужими між своїми (українцями) та не стали своїми між чужими (католиками).

Приводити за приклад Храм Гробу Господнього в Єрусалимі є недоречним, бо як українські греко-католики, так священнослужителі інших уніатських церков, які входять в структуру РКЦ через уніатизм, який неодноразово засуджувався як в Баламанді, так і в аеропорту Гавани Папою Римським Франциском, не мають можливості звершувати в ньому богослужіння, і не тільки в ньому, а і в інших католицьких храмах Палестини. Статус-кво у Храмі Гробу Господнього в Єрусалимі має місце тільки православна, римо-католицька і вірменська Церкви.

Тому з огляду того, що сказав очільник УГКЦ, я зрозумів одне – він діє за принципом “якщо я не можу, тоді ніхто”, чим опосередковано розпалює міжрелігійну ворожнечу, можливо навіть не бажаючи того. Тому я хочу владиці Святославу запропонувати починати з УГКЦ. На Західній Україні, у Львівській, Івано-Франківській і Тернопільській областях ця Церква є клерикальною інституцією, яка у відношенні до Православної Церкви за допомогою і підтримкою державних службовців діє виключно з позиції сили, і таких прикладів можна навести безліч.

З огляду на вищевикладене закликаю владику Святослава і усіх архієреїв УГКЦ показати приклад, відмовитись від клерикалізму. [Потрібно] шукати між нами поєднання, а не те, що нас розділює.

Comments are closed.