НОВИНИ ПЦУ долучиться до всеправославного Дня молитви за довкілля – звернення митрополита Епіфанія

Цьогоріч Православна Церква України вперше долучається до спільної всеправославної молитви за довкілля, яка відбудеться 1 вересня.

Про це повідомила пресслужба ПЦУ у Facebook. Крім того, на сайті ПЦУ було опубліковане звернення Предстоятеля ПЦУ Епіфанія до вірян з нагоди Дня молитви за довкілля, традицію відзначати який було започатковано 30 років тому з ініціативи Вселенського Патріарха Димитрія.

Митрополит Епіфаній наголосив, що людина здатна не лише плюндрувати свою планету, та нагадав про те, що екологія є об’єктом постійної уваги і турботи Вселенського православ’я.

“Святий і Великий собор Православної Церкви, що відбувся 2016 року, засвідчив, що сучасна екологічна криза виникла з духовних і етичних причин. Коріння її пов’язані з пожадливістю та егоїзмом людини, що призводить до нераціонального використання природних ресурсів, забруднення атмосфери шкідливими викидами та парникового ефекту. Саме через це нині мільйони людей разом з іншими Божими творіннями страждають від рукотворних катастроф та стихійних лих”, – наголошує Предстоятель.

Владика додав, що саме цей собор проголосив 1 вересня днем молитви про охорону природного навколишнього середовища в усіх Помісних Церквах.

“І в цьому році до спільної всеправославної молитви долучається і наша Православна Церква України. Ця молитва має стати початком постійних богословських роздумів і реальної участі духовенства і вірних нашої святої Церкви у збереженні довкілля та різноманітних екологічних ініціативах разом з усіма людьми доброї волі”, – наголосив митрополит Епіфаній.

Comments are closed.