СВІТ Глава Російської архієпископії у Парижі відмовився приймати відпускну грамоту Патріарха Варфоломея

Керівник Архієпископії російських православних церков у  Західній Європі (відома також як Російська архієпископія у Парижі) архієпископ Іоанн (Реннет) офіційно оголосив, що не приймає патріаршу і синодальну відпускну грамоту, видану йому 30 серпня Священним Синодом Константинопольського патріархату, ієрархом якого він досі залишається.

Як повідомляє портал Credo.Press, відпускна грамота архієпископу Івану була видана у відповідь на його заяву, зроблену 17 серпня на зустрічі зі Вселенським Патріархом Варфоломієм, про намір перейти до РПЦ МП.

“У зв’язку з рішенням Священного Синоду Вселенського Патріархату від 30 серпня 2019 року надати мені канонічну відпустку, про яку я не просив, повідомляю вам, що я залишаюся правлячим архієпископом Архиєпископії (відповідно до Статуту Архиєпископії) і що я чекаю на подальші пояснення від Фанара з цього приводу. Продовжуйте у повному спокої поминати Вашого Архієпископа”, – написав архієпископ Іоанн у циркулярі настоятелям храмів архієпископії.

Зазначимо, що рішення про скасування Російської архієпископії як фактично автономної Церкви (екзархату) у складі Константинопольського Патріархату було ухвалено Синодом КП 28 листопада 2018 року.

Парафіям архієпископії пропонувалося влитися у місцеві європейські єпархії Константинопольського Патріархату, однак на своїх Загальних зборах вони вирішили зберегти свій округ як єдине ціле. Загальні збори створили переговорну комісію для контактів з різними помісними Церквами, які погодилися б прийняти архієпископію під свій омофор зі збереженням її унікального статусу і Статуту, заснованого на рішеннях Всеросійського Собору 1917-18 рр.

Найбільшого прогресу комісія досягла в переговорах з Румунським Патріархатом, однак архієпископ Іоан обрав варіант входження до складу РПЦ МП, яка вже підготувала акт про це входження. Примітно, що значна частина кліриків і мирян архієпископії не погодилася з таким вибором.

Остаточно доля Російської архієпископії вирішиться на її Генеральній асамблеї (Загальних зборах) 7 вересня у Парижі.

Comments are closed.