СВІТ Президент Росії сумнівається в силі РПЦ – Financial Times

За даними британського видання Financial Times, президента Росії Володимира Путіна не влаштовує очільник РПЦ Патріарх Кирило.

Про це йдеться у публікації спільноти у Facebook “Духовнйи фронт України”.

2018 року Патріарх Кирило раптово призначив отця Тихона (Шевкунова), відомого сповідальника Путіна, у глуху парафію у Пскові, при чому Кирило дав священнику лише один день на переїзд. За даними видання, чернець відчував себе “розчавленим” цим рішенням Патріарха, і провів прощальну нічну службу в останню хвилину. Проте за місяць Путін здійснив незапланований візит до Пскова, чим зробив чіткий знак про підтримку отця Тихона у напіввигнанні.

Володимир Путін, Патріарх РПЦ Кирило й отець Тихон (Шевкунов)

Варто зазначити, що Путін та отець Тихон зблизилися ще у 90-ті роки. Священник тоді керував монастирем поблизу Лубянки, де розташований головний офіс ФСБ, і високопосадові “чекісти” часто відвідували богослужіння у монастирі.

Ані Путін, ані отець Тихон не підтверджували чуток, що чернець привів Путіна до православної віри, коли той керував ФСБ, і став його духовником. Хоча священник одного разу сказав в інтерв’ю, що Путін “сповідається, причащається і розуміє свою відповідальність перед Богом за доручену йому та його безсмертній душі високу службу”. Отець Тихон супроводжував Путіна у кількох закордонних поїздках під час його президентства, тоді як фірми, керовані Кремлем, фінансують його благодійні та освітні проекти.

Також у травні цього року тисячі людей побилися з поліцією в Єкатеринбурзі, четвертому за величиною російському місті, через плани двох олігархів побудувати нову церкву на місці популярного парку. Патріарх Кирило особисто просив Путіна щодо просування цього будівництва.

Але риторика Церкви про “традиційні цінності”, схоже, втратила значення для Путіна, який стикається з найнижчими рівнем підтримки за останнє десятиліття. Оскільки поганий рівень життя росіян знищив ейфорію після окупації Криму. У рідкісній поступці протестуючим Путін наказав зупинити будівництво у Єкатеринбурзі. І РПЦ була змушена відмовитися від проекту.

“Держава починає по-іншому ставитися до РПЦ. Якщо Російська Церква руйнується, якщо деякі греки та президент іншої країни можуть зробити Томос про автокефалію, то в чому користь такої Церкви?” – каже Сергій Чапнін, колишній редактор журналу Московського патріархату, звільнений 2015 року за критику церковного керівництва. Він також додав: “Кремль побачив, наскільки слабким є патріарх Кирило”.

Comments are closed.