НОВИНИ, ФОТО/ВІДЕО Делегація ПЦУ здійснила візит до Митрополії Італії і Мальти

З благословіння митрополита Епіфанія делегація ПЦУ здійснила візит до Митрополії Італії і Мальти (Вселенський Патріархат), під час якого 5 вересня у місті Венеція, яке є центром Митрополії (кафедральний собор святого великомученика Георгія), відбулася зустріч із митрополитом Геннадієм (Зервасом).

Як повідомляє пресслужба ПЦУ, у складі делегації були:  єпископ Васильківський Лаврентій, настоятель храму на честь ікони Божої Матері “Живоносне Джерело” протоієрей Валерій Семанцо, настоятель храму на честь святителя Миколая Мирлікійського (м. Боярка) протоієрей Василь Лил і протодиякон Василь Дідора.

Під час зустрічі сторони обговорили питання розбудови Православної Церкви України, її визнання спільнотою Помісних Церков, а також питання майбуття української православної діаспори на теренах Італії та Мальти.

Митрополит Геннадій запевнив українську делегацію в тому, що Вселенський Патріархат у жодному разі не має мети змінити національну ідентичність православних українців в Італії, але ставить за мету, щоби у храмах Італійської митрополії були українці, які мали б змогу молитися до Бога рідною мовою. Важлива проблема, за словами владики Геннадія, яка зараз перешкоджає цьому – недостатня кількість україномовних священників для таких парафій на теренах Італії.

Українська церковна делегація висловила подяку Його Високопреосвященству за турботу про українську православну паству в юрисдикції Митрополії Італії і Мальти Константинопольської Церкви.

7 вересня єпископ Васильківський Лаврентій очолив Божественну літургію в храмі святого великомученика Димитрія в місті Болонья. Його преосвященству співслужили представники делегації Православної Церкви України та священнослужителі Константинопольського Патріархату прот. Петро Оверко та прот. Андрій Григораш.

Comments are closed.