СВІТ Російський екзархат у Західній Європі відмовився приєднуватись до РПЦ

7 вересня російський екзархат у Західній Європі (відомий також як Російська архієпископія у Парижі) провалив голосування за приєднання до Російської Православної Церкви.

Згідно з результатами голосування, за пропозицію про возз’єднання із РПЦ проголосувало 104 людини (58,1%), проти висловилося 75 (41,9%). Усього в голосуванні брало участь 179 представників парафій. Про це йдеться на сторінці екзархату у Facebook, пише РІСУ з посиланням на видання Гордон.

Для того, щоб приєднатися до РПЦ, необхідно було набрати не менше двох третин голосів, повідомив у коментарі “РИА Новости” протодиякон Іван Дробот.

За його словами, владика збиратиме духовенство для того, щоб вирішити, що робити далі.

Нагадаємо, що Священний Синод Вселенського Патріархату 27 листопада 2018 року вирішив розпустити Архиєпископію російських православних церков у Західній Європі. У такий спосіб було скасовано Патріарший Томос 1999 року.

Керівник Архієпископії – архієпископ Іоанн (Реннето) відмовився виконати рішення Вселенського Патріархату про саморозпуск і не прийняв відпускну грамоту, видану йому Вселенським Патріархом Варфоломієм.

Архієпископ Іоанн бажав приєднатись до РПЦ, а та своєю чергою охоче запропонувала російському екзархату увійти до її складу.

Після демаршу архієпископа Іоанна тимчасовим головою Архиєпископії було призначено митрополита Гальського Еммануїла, який від імені Вселенського Патріархату брав участь у створенні Православної Церкви України.

Comments are closed.