НОВИНИ, ФОТО/ВІДЕО У селі Заздрість вшанували пам’ять Патріарха Йосифа Сліпого

У родинному обійсті родини Патріарха Йосифа Сліпого в селі Заздрість на Тернопільщині 7 вересня відбулося урочисте вшанування його пам’яті під назвою “Шлях у безсмертя”.

35 років тому, 7 вересня 1984 року, у Римі Слуга Божий Йосиф Сліпий, Глава Україської Греко-Католицької Церкви, відійшов до вічності.

Захід було зорганізовано за ініціятиви Релігійного Товариства українців католиків “Свята Софія” США (ТСС А) та за підтримки його Представництва в Україні, передає РІСУ.

Панахиду за упокій душі Ісповідника Віри відслужив президент Релігійного Товариства українців католиків “Свята Софія” в Римі о. Марко-Ярослав Семеген у співслужінні ректора Тернопільської вищої духовної семінарії ім. Патріарха Йосифа Сліпого о. Івана Римара. Почесну варту біля погруддя Патріарха несли курсанти Військово-морського ліцею м. Одеси на чолі з заступником начальника ліцею з навчальної роботи капітаном 2-го рангу Сергієм Плехуном.

Урочисту програму, що її вела Голова Представництва ТСС А в Україні Данута Іванкович, відкрили привіти від Голів Товариств у Римі о. Марка Семегена та у Бельгії Петра Фірмана, начальника управління охорони культурної спадщини, релігій та національностей Тернопільської обласної державної адміністрації Ігоря Кульчицького та капітана Сергія Плехуна.

Після привітань від голів Товариства “Свята Софія” з Риму і Бельгії, регіональної влади, відбувся показ документального фільму “Блаженніший”, що його презентувала режисер Олена Мошинська та продюсер Павло Казанцев. Стрічка є продовженням першого фільму “Справа “Рифи”, який вийшов 2017 року до 125-ліття з дня народження Йосифа Сліпого. Друга частина охоплює період його життя і служіння у “вільному світі”, а саме від моменту звільнення з сибірської неволі 1963 року до його смерті 1984 року. Перший фільм розповідає про репресії і насильну ліквідацію УГКЦ радянським режимом, а відтак про 17 років сибірської неволі владики Йосифа.

Робота над фільмом “Блаженніший” тривала понад два роки. За цей час було зібрано унікальні відеоматеріяли та фотографії, у різних країнах світу записано десятки інтерв’ю очевидців. Фільм розповідає про три ключові теми у служінні Патріарха: розвиток богословської освіти, відновлення і розвиток східного монашества, розбудова патріярхату.

З нагоди 35-ліття відходу у вічність Патріарха Йосифа побачив світ україномовний переклад роману всесвітньо відомого австралійського письменника Мориса Ланґло Веста “Черевики рибалки”. На батьківщині Патріарха книжку представили перекладач Ірина Іванкович та директор видавництва “АРТОС” Михайло Перун.

Як повідомлялося раніше, фундаментом для головного героя книги – Кирила Лакоти – послужив життєвий подвиг Ісповідника Віри Патріарха Йосифа Сліпого. Дотепер “Черевики рибалки” було перекладено італійською, еспанською, німецькою, польською та іншими мовами.

Мистецькою окрасою події стала прем’єра арії “Спомин” на слова Ірини Іванкович та музику композитора Василя Пилипчака у виконанні артистів Тернопільської обласної державної філармонії: академічного камерного хору “Бревіс” (головний диригент заслужений артист України Святослав Дунець), соліста Лавреата всеукраїнських та міжнародних конкурсів Володимира Шагая та камерного оркестру під орудою головного диригента Кирила Семенченка.

Звертаючись на завершення програми до численних шанувальників особи Патріярха Йосифа Сліпого, що прибули до Заздрості, голова Релігійного товариства українців католиків “Свята Софія” США Ірина Іванкович висловила переконання, що “сьогодні Йосиф Сліпий з радістю та вдячністю споглядає на свій родинний дім, який любив безмежно до останнього подиху. Нехай ці відзначення будуть маленьким вінцем слави на його гріб та молитвою подяки від нащадків, за свободу яких невтомно боровся Патріярх Йосиф”, повідомляє прес-служба Товариства “Свята Софія” США.

Comments are closed.