НОВИНИ Візит Папи Римського до України сприяв би зменшенню насильства на Сході – архиєпископ Борис Ґудзяк

Архиєпископ УГКЦ Борис Ґудзяк закликає Папу Римського Франциска відвідати Україну, хоча і визнає, що такий візит може викликати заперечення Росії.

Однак візит Папи Римського сприяв би зменшенню насильства на сході України, вважає Ґудзяк.

“Ми переконані, якщо б Папа приїхав до України, вбивства якщо б не припинились, то зменшились би”, – наголосив Ґудзяк в інтерв’ю католицькому виданню Crux, повідомляє РІСУ за посиланням на Радіо Свобода.

Архиєпископ УГКЦ Борис Ґудзяк і Папа Римський Франциск

47 єпископів УГКЦ нині перебувають на Синоді у Римі. Це нагода пояснити Священному Престолу, що відбувається в Україні, наголошує архиєпископ.

“Ми не сумніваємось, що Священний Престол солідарний з Україною і, зокрема з Українською Греко-Католицькою Церквою”, – наголошує він.

Архиєпископ зазначає, що РПЦ відіграє певну роль, прагнучи перешкодити візиту Папи до України.

“Думка Москви стосовно будь-чого важливого в Українській Греко-Католицькій Церкві нависала тінню протягом щонайменше останніх 50 років, із 1960-х”, – говорить владика Ґудзяк. Він не втрачає надію на здійснення папського візиту до країни. “Чи думаю я, що це станеться? Я не здивуюсь, якщо так”, – говорить Ґудзяк виданню.

“Цей Папа – Папа несподіваних сюрпризів і великої прихильності до народів та місць, що перебувають на межі, а Україна – географічно на межі Європи, – додав він, – вона страждає від війни і її назвали найбіднішою країною Європи, вона має 10 мільйонів мігрантів поза країною”.

Однак Папа Римський Франциск обережно ставиться до позиції Української Греко-Католицької Церкви, зауважує Віктор Гаетан, кореспондент National Catholic Register у статті для Foreign Affairs, присвяченій аналізу зовнішньополітичних поглядів понтифіка.

УГКЦ стоїть на прозахідних позиціях у конфлікті в Україні, зазначає аналітик у статті “Священна дипломатія Папи Римського в Україні”, а Папа притримується більш поміркованих позицій в оцінці конфлікту.

Гаетан, зокрема, нагадує заклик Глави УГКЦ Святослава Шевчука в Буенос Айресі до християн протистояти “терористичному насильству і відвертій військовій агресії з-за кордону”, говорячи про агресію Росії в Україні. Папа відкинув конфронтаційний підхід Шевчука і засудив конфлікт в Україні як “братовбивчу війну”.

У лютому 2015 року Папа Римський сказав українським єпископам триматись далі від політики і зазначив, що “сенс справедливості та правди, перед політикою – це мораль”.

Comments are closed.