НОВИНИ У ПЦУ нагадали про важкий гріх самогубства і закликали берегти життя як дар Божий

10 вересня відбувся Всесвітній день запобігання самогубствам. Православна Церква України прагне донести усю гріховність усвідомленого позбавлення себе життя та застерегти людей від цієї важкої помилки з незворотними наслідками.

Про це йдеться у публікації ПЦУ у Facebook.

“Самогубство, вчинене обдумано й свідомо, а не у стані безумства, Церква визнає таким же важким гріхом, як і відбирання життя в іншого (убивство). Але якщо вбивця забирає життя іншого, то самогубець позбавляє життя не лише тіло, а й губить свою душу”, – застерігають у Церкві.

“Життя наше – дар від Бога і Йому належить, тож людина не має права самовільно переривати його. При самогубстві чиниться насилля і над душею, адже людина примусово позбавляє її можливості реалізувати себе, належно приготуватися для життя майбутнього, вічного. Самовільно визначивши годину відходу із земного життя, самогубець робить своє горе постійним. Адже вічний спокій, про який співає Церква в чині поховання, приходить як наслідок віри, надії й любові. Самогубець відмовляється бути вірним Богу і Його Церкві, тому позбавляє себе церковного поховання. Свідомий самогубець уподібнюється Іуді, який, зрадивши Бога, “пішов і удавився” (Мф. 27: 5)”, – пояснили у ПЦУ.

Священнослужителі зауважують, що одна з головних причин самогубства – ослаблення віри або повне невір’я, внаслідок чого виникає духовна порожнеча, що заповнюється вадами гріха.

“Людина в такому стані не може знайти себе у світі і відмовляється нести свій життєвий хрест. Православна Церква постійно нагадує людині про те, що життя є величним даром Господнім, наповненим багатьма щедрими талантами і можливостями, а тому закликає усіх людей впустити Бога у своє серце, довіритись Його Промислу та отримати необхідне зцілення й допомогу. І завжди пам’ятайте слова святого апостола Павла: “Хiба ж не знаєте, що ви – храм Божий i Дух Божий живе у вас? Якщо хто зруйнує храм Божий, того покарає Бог: бо храм Божий святий, а цей храм — ви” (1 Кор. 3: 16 – 17)”, – йдеться у повідомленні ПЦУ.

Comments are closed.