НОВИНИ 11 вересня вшановують усікновення глави святого Іоана Хрестителя

Пам’ять про усікновення чесної глави святого Іоана Хрестителя 11 вересня вшановують православні і греко-католики за Юліанським календарем.

Як нагадують у ПЦУ, у цей день Церквою встановлений строгий одноденний піст.

“Хоч проповідь пророка на цій землі була нетривалою, однак саме він приготував людство до приходу у світ Спасителя. В його особі поєдналися останній старозавітній пророк і перший пророк-мученик Нового Завіту. Тому Православна Церква у молитвах згадує самовіддане служіння Істині та жертовну смерть цього великого святого”, – йдеться у повідомленні ПЦУ.

Про мученицьке завершення життя Іоана Хрестителя оповідають святі євангелисти Матфей та Марк, нагадують священнослужителі. Зі Священного Писання дізнаємося, що Божий Пророк відкрито викривав Ірода за те, що він, залишивши законну дружину, беззаконно жив разом з Іродіадою, дружиною свого брата Филипа. Сміливі слова пророка стали причиною його ув’язнення, а згодом – усікновення чесної глави святого.

Іоан Хреститель, який із вірністю Божественному покликанню сповістив увесь світ про велику радість приходу Господа нашого Ісуса Христа, дав взірцевий приклад богопосвяченого життя кожному християнину. Він закликав людей до покаяння, промовляючи: “Я хрещу вас водою на покаяння, але Той, Хто гряде після мене, Сильніший за мене; я недостойний понести взуття Його; Він хреститиме вас Духом Святим і вогнем” (Мф. 3: 11).

“Тож нехай приклад Господнього Предтечі, який пройшов випробування пустелі і серед постійного обмеження тілесних потреб знаходив сили служити Любові, надихає усіх нас на смиренне життя разом із Господом у серці”, – закликали у ПЦУ.

Comments are closed.