СВІТ Архієпископ РПЦЗ МП співслужив єрархові Вселенського Патріархату попри заборону Синоду РПЦ

Архієпископ Чиказький і Середньо-Американський РПЦЗ МП Петро (Лук’янов) співслужив єрархові Вселенського Патріархату митрополиту Піттсбурзького Саві.

Літургія з нагоди святкування 800-річчя автокефалії Сербської Церкви відбулась 31 серпня у кафедральному соборі Східно-Американської єпархії цієї Церкви у Нью Рочелла, штат Нью-Йорк.

На цей факт звернув увагу в своєму блозі протодиякон РПЦ МП Андрій Кураєв, передає Credo Press.

Як зазначається, урочисту літургію 31 серпня очолив ієрарх Антіохійського Патріархату – митрополит Американський Йосип, а серед єпископів, які співслужили, окрім сербських ієрархів, були представники Румунського Патріархату та Православної Церкви в Америці.

Діяння архієпископа Петра входить у протиріччя із забороною на подібні співслужіння (як і на будь-які форми канонічного спілкування з Константинопольським Патріархатом), накладеним Синодом РПЦ МП 15 жовтня 2018 року в зв’язку з підготовкою до проголошення автокефалії Православної Церкви України.

Видання додає, що архієпископ Петро запама’ятався в історії РПЦЗ, зокрема, тим, що група мирян на його архієрейській хіротонії 2003 року виголошувала “Анаксіос!” (грец. недостойний). До цього призвели численні факти домагань до студентів Свято-Троїцької духовної семінарії у Джорданвілі у бутність Петра її інспектором.

Comments are closed.