НОВИНИ Опубліковано звіт про роботу Синоду єпископів УГКЦ у Римі

За результатами Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, який 1–10 вересня відбувався у Римі, в Українській папській колегії святого Йосафата, було опубліковано звіт про ухвалені рішення.

Так, повідомляється, що у Синоді взяли участь 39 єпископів з України, із країн Центральної, Північної та Західної Європи, Пiвнiчної та Пiвденної Америки і Австралiї.

Синод розпочав свої вступні синодальні акти Божественною Літургією в неділю, 1 вересня 2019 року Божого, коли всі члени Синоду на чолі з Блаженнішим Патріархом Святославом служили Божественну Літургію в прокатедральному соборі Святої Софії в Римі з нагоди 50-ліття його освячення.

Особливою подією першого дня Синоду стала зустріч єпископів УГКЦ з Папою Римським Франциском у Ватикані. У привітальному слові Блаженніший Святослав сказав: “Кожного разу, коли наші єпископи збираються для синодальної праці, ми свідомі того, що наша робота, наші роздуми та душпастирське служіння здійснюються у повній та видимій єдності зі Святішим Отцем”.

Основною темою Синоду було “Сопричастя в житті та свідченні УГКЦ”. Блаженніший Святослав у головній доповіді виділив два види сопричастя: ad extra – сопричастя з іншими помісними Церквами та спільнотами: як з тими, котрі разом з УГКЦ є невід’ємною частиною Вселенської Церкви у єдності з Єпископом Риму, так і щодо тих, які не перебувають у повному сопричасті з УГКЦ, але з якими Церква перебуває в екуменічній відкритості; ad intra – сопричастя як внутрішня єдність УГКЦ, Церкви, спадкоємниці та правонаступниці Київського християнства, Церкви, яка є воднораз помісною і глобальною, яка несе в собі тисячолітню історію християнського досвіду українського народу, але також є матір’ю для багатьох вихідців із різних народів і культур. Після обговорення питання і роботи в групах Синод прийняв низку важливих рішень щодо головної теми.

Синодальні отці заслухали звіти комісій та відділів патріаршого рівня, зокрема звіт отця Андрія Максимовича, адміністратора Патріаршої курії, про діяльність Курії за минулий рік, а також заключний звіт про стан реалізації програми Стратегії розвитку УГКЦ до 2020 року “Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом”, який представив владика Кен Новаківський з о. д-ром Андрієм Онуферком. Синод подякував робочій групі на чолі з владикою Кеном за багатолітню працю і поблагословив продовження цієї пасторальної ініціативи в рамках Душпастирської ради Патріаршої курії УГКЦ, яка надалі здійснюватиме координацію та уніфікацію діяльності структур Курії, котрі відповідають за душпастирське служіння нашої Церкви.

Єпископи розглянули звіт синодальної комісії про працю над новим перекладом Божественної літургії св. Івана Золотоустого та затвердили проєкт Місяцеслова УГКЦ.

Синод окремо розглянув питання про душпастирське і соціальне служіння українським мігрантам в Італії. Владика Діонісій Ляхович розповів, що в Італії служить 64 священики у 146 громадах. Про співпрацю з місцевою Латинською Церквою у служінні мігрантам розповів отець Джованні де Робертіс, директор фундації “Мігрантес”. Синод висловив подяку Папі Римському за створення Екзархату для вірних нашої Церкви в Італії, а Конгрегації для Східних Церков і Італійській Єпископській Конференції за підтримку і сприяння у цій справі.

Владики працювали над проектом Катехизму для молоді “Ми ідемо з Христом” та розглянули документи щодо заходів Католицької Церкви та УГКЦ для захисту дітей і молоді. Синод прийняв відповідне послання до духовенства, монашества і мирян щодо захисту дітей, неповнолітніх і вразливих осіб від різних видів насильства.

Також члени Синоду звернулися з вітальними листами до президента України; прем’єр-міністра України; голови Верховної Ради України; Вселенського Патріарха Варфоломея; Глав Католицьких Єпископських Конференцій Європи, Канади і США; Глав патріарших і верховноархиєпископських Східних Католицьких Церков; Предстоятелів Православних Церков в Україні.

Наступний Синод Єпископів УГКЦ було вирішено провести у вересні 2020 року у Львові, а його головною темою буде “Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ”.

Comments are closed.