НОВИНИ Релігійна організація “Київська Патріархія УПЦ КП” залишається у стані ліквідації – арх.Євстратій (Зоря)

Пресслужба Київської митрополії ПЦУ згодом оприлюднить офіційну позицію щодо рішення суду за позовом адвокатів “УПЦ КП” і владики Філарета.

Про це повідомив речник ПЦУ архієпископ Євстратій (Зоря) і, враховуючи актуальність питання, поділився власними міркуваннями з цього приводу у дописі на Facebook. Нижче наводимо публікацію у повному обсязі.

1. Позов почесного Патріарха Філарета стосується Міністерства культури і його наказу від 30 січня 2019 р. Однак ліквідація релігійної організації “Київська Патріархія УПЦ КП” передбачена НЕ ЦИМ НАКАЗОМ, а рішенням Помісного Собору УПЦ КП від 15 грудня 2018 р. Тому причина, з якої суддя виносить рішення “забезпечення за позовом” у питаннях, які самого позову НЕ СТОСУЮТЬСЯ, а саме обмежує діяльність ліквідаційної комісії, про яку в оскаржуваному наказі Мінкульту ані слова – м‘яко кажучи, не зрозуміло. Або навпаки – ця причина добре зрозуміла, враховуючи, що останнім часом в новинах повідомляють саме про цей суд…

2. Рішення суду буде оскаржене. Воно також НЕ ЗУПИНЯЄ того вже доконаного факту, що релігійна організація “Київська Патріархія УПЦ КП” — ЗАЛИШАЄТЬСЯ В СТАНІ ЛІКВІДАЦІЇ.

3. Інформаційний шум навколо рішень суду та раптовість і дивні обставини їхньої появи добре вкладаються у логіку російської кампанії з “недопущення” визнання Грецькою Церквою автокефалії Церкви Української. В цю кампанію вкладено шалені ресурси. Очевидно, що якийсь рядок у “плані розподілу” був виділений на судові справи. Але з того для замовників нічого корисного не вийде. Як завжди.

4. Дякувати Богу, окрім Окружного адмінсуду Києва є ще дві судові інстанції над ним, які здатні приймати рішення згідно до законів.

5. Тим більше суд не може втручатися у внутрішні питання Церкви, в яких компетентними є виключно церковні соборні органи. Якщо держава дозволить суду незаконно втручатися у такі питання — наша Церква мовчати не буде. Як і всі, хто вболівають за її краще майбутнє.

Comments are closed.