СВІТ У стінах собору Святої Софії у Константинополі з’явились тріщини

У головному візантійському соборі – Святій Софії у Константинополі (нині – Стамбул) – турецькі дослідники виявили дрібні тріщини.

Про це повідомило видання Седмиця з посиланням на турецьку газета Milliyet, передає Credo Press.

Без відновлювальних робіт вони можуть розширитися і поставити під загрозу безпеку будівлі в довгостроковій перспективі, вважають експерти.

Судячи з усього, будівля піддалась негативному впливу проїжджої частини з інтенсивним рухом, розташованої поруч. Щоправда, загрозлива ситуація не торкнулась фундаменту, хоча Стамбул розташований у сейсмічно активній зоні.

Турецький історик Зейнеп Ахунбай припустив, що вбудоване кондиціонування повітря також може чинити негативний вплив на історичну будівлю. Однак керівництво музею (на який було перетворено собор за часів Кемаля Ататюрка) у цьому питанні послалося на необхідність забезпечити комфорт співробітників.

Побудований за часів правління св. імператора Юстиніана Великого храм Святої Софії був перетворений на мечеть після завоювання Константинополя султаном Мехмедом Фатіхом. Кемаль-паша Ататюрк у рамках лаіцізації турецької держави у 1920-ті роки ініціював створення у соборі музею.

Comments are closed.