СВІТ Болгарія заборонила в’їзд олігарху з РФ, який возив до Криму “Дари волхвів” перед окупацією

Глава Державного агентства національної безпеки Болгарії (ДАНБ) наклав 10-річну заборону на в’їзд до країни російському мільярдеру Костянтину Малофєєву.

Про це 11 вересня заявив у болгарському парламенті генеральний прокурор Сотир Цацаров, повідомляє РІСУ з посиланням на Sofia Globe.

Малофєєв – серед тих, хто нібито був у контакті з Миколою Маліновим – керівником болгарського русофільського руху, якого звинувачують у шпигунстві на користь Росії та відмиванні коштів. Малінов заперечує звинувачення.

Костянтин Малофєєв

Оголошення про заборону Малофєєва надійшло через день після того, як ДАНБ наклало 10-річну заборону колишньому генералу КДБ Леоніду Решетнікову на в’їзд до Болгарії. Решетніков також був згаданий у справі Малінова щодо розслідування шпигунства.

Генпрокурор відкинув твердження, що розслідування було політичною акцією перед муніципальними виборами в Болгарії восени 2019 року і наголосив, що це не напад на рух русофілів.

“Я не можу погодитися з твердженням, що це політична акція… пов’язана з майбутніми місцевими виборами, отриманням політичних дивідендів чи будь-чого іншого. Те, що ми робимо, ми намагається виконувати свою роботу”, – сказав Цацаров.

Малофєєв є головою громадської організації “Товариство розвитку російської історичної освіти Двоголовий Орел”, очолює правління Царградської медіа-групи та є засновником міжнародного інвестиційного фонду “Маршалл Капітал Партнери”.

У липні 2014 року Україна порушила кримінальну справу проти Малофєєва, стверджуючи, що він фінансував незаконні військові угруповання на сході України. Саме його фонд привозив в Україну “Дари Волхвів” перед початком окупації Криму. Тоді у службі охорони реліквії був присутній Ігор Гіркін, який, за власним зізнанням, “натиснув гачок війни на Донбасі”.

Того ж року російського олігарха внесли до списку санкцій ЄС.

У заяві Міністерства фінансів США у грудні 2014 року сказано, що Малофєєв був одним з головних джерел фінансування росіян, які пропагують сепаратизм у Криму.

Comments are closed.