НОВИНИ Мера Рівного звинуватили в отриманні хабара за будівництво церкви РПЦвУ

У Рівному  громадський активіст Роман Коваль звинуватив міського голову Володимира Хомка у тому, що він лобіює інтереси Російської Церкви в Україні (РПЦвУ, раніше – УПЦ МП).

Цю заяву активіст зробив 12 вересня під час чергової 36-ї сесії депутатів міської ради Рівного. Під час свого виступу активіст підняв питання будівництва у мікрорайоні Тинне православної церкви Московського Патріархату, яке викликало у сесійній залі скандал, крики та чимале обговорення.

Про це повідомляє РІСУ з посиланням на Рівне медіа.

Мер Рівного Володимир Хомко

Роман Коваль пояснив, що депутати міської ради минулого скликання віддали частину землі у Тинному під будівництво житлового будинку рівнянці. Втім, минулого року жінка виїхала до Росії, а свою землю у Рівному буцімто продала парафії РПЦвУ, яка розвернула сьогодні там активне будівництво свого храму, яке носитиме назву Різдва Богородиці, яка є покровителькою мікрорайону Тинне.

Коваль зазначає, що парафія не має жодних дозвільних документів на зведення храму, проте цього чомусь не помічають нинішні міські депутати разом з міським головою. Він додає, що хоч цю землю віддали депутати минулого скликання, проте у нинішній міськраді сидить 70% тих депутатів, а тому він хоче почути їхню позицію та пояснення, чому вони закривають очі на незаконне зведення московської церкви у Рівному.

“Я знаю, що міськрада “по-тихому” змінила цільове призначення тієї ділянки землі, адже міський голова Рівного, наскільки я знаю, отримав величезну суму коштів за це, а тому і закриває очі на це питання”, – заявив Коваль.

Під час виступу Коваля у сесійній залі виник конфлікт. Деякі депутати і мер Володимир Хомко намагалися зупинити виступ активіста, адже він виступав, мовляв, не за регламентом і до його виступу черга ще не дійшла. Кажуть, що слово йому нададуть згодом.

Натомість Коваль звинуватив міського голову у тому, що він лобіює у Рівному Московську Церкву.

До слова, активісти вимагають від міської влади для початку вивчити законність будівництва церкви РПЦвУ і в разі встановлення факту порушення законодавства забрати у парафії цю земельну ділянку. Як альтернативу Роман Коваль запропонував парафіянам РПЦвУ обмежитися зведенням каплички, а землю використати для інших потреб, наприклад, для будівництва зупинки громадського транспорту, яку вже давно просить більшість мешканців мікрорайону.

Депутат Рівненської міськради від Тинного Роман Яворський зазначив, що 21 вересня відбудеться свято мікрорайону, де і проведуть опитування мешканців, аби таким чином вирішити, чого хоче більшість громади Тинного.

Comments are closed.