ФОТО/ВІДЕО У Рівному єпископ “Російської Автономної Церкви” перетворив храм на “собачатник”

У Рівному єпископ незалежної релігійної громади правосланої парафії на честь ікони Божої Матері Іов перетворив храм на прихисток для безпритульних собак.

Священослужитель, в миру Василь Коновалюк, називає собак дітьми і вважає догляд за ними своїм покликанням, тому нині у його храмі чотирилапих більше, аніж прихожан, повідомляє “Ua: Рівне”.

За кілька останніх років тут знайшли прихисток більше 50-ти собак, які нині вже мають свого господаря. Ще восьмеро зараз проживають у священника.

Єпископ каже, люди відвідують богослужіння тут нечасто.

“Вони просто перестали ходить. Сказали, що я перетворив церкву на собачатник. Я їм сказав, давайте прилаштуємо всіх. Давайте шукайте. Хтось допоміг,  а так то – байдуже. Люди, на жаль, це не зрозуміли, можливо колись зрозуміють. І повернуться”, – розповів єпископ Іов.

Водночас прихожани, які приходять до церкви, а це є домовий скитській храм, чотирилапих друзів люблять, каже єпископ.

“Це були дуже віддані люди. Християнство – це щоденно перед собою дивитися, що я можу зробити доброго навколо себе. Будь-кому – людині, тварині, природі”, – додає єпископ Іов.

Собак єпископ Іов тримає на вулиці, взимку чотирилапі живуть з ним у храмі. Усі кімнати тут спільні. Лише на другому поверсі облаштовані келії для монахів та приміщення для бібліотеки, туди собакам входу немає.

Аби кормити та стерізувати собак єпископ Іов почав продавати цінні речі. Це ікони та навіть золоті хрести. Чоловік каже, до всього цього храм ще потребує ремонту. Зараз єпископ Іов збирає кошти для утеплення фундаменту, адже в підвальному приміщення він хоче облаштувати кімнату перетримки для чотирилапих.

Зазначимо, що єпископ Іов родом з Луцька. Свою духовну кар’єру він розпочав в УПЦ МП (тепер – РПЦвУ, Російська Православна Церква в Україні). Пізніше приєднався до УАПЦ. Через деякий час перейшов до юрисдикції Київського Патріархату. 2001 року вже ієромонах Іов (Коновалюк) залишив і УПЦ КП, звинувативши єрархів у “єресі”, та очолив незалежний прихід на честь ікони “Несподівана радість”. Пізніше став єпископом Луцьким та Рівненським “Російської Автономної Православної Церкви”.

Comments are closed.