НОВИНИ Глава УГКЦ Святослав зустрівся з Патріархом Варфоломієм у Римі

У Ватикані 16 вересня відбулася зустріч Глави УГКЦ Cвятослава з Вселенським Патріархом Варфоломієм. Зустріч відбулася в будинку Санта Марта, де проживає Святіший Отець Франциск.

Про це повідомляє РІСУ з посиланням на Секретаріат Глави УГКЦ в Римі.

Вселенський Патріарх приїхав до Ватикана з офіційним візитом. Наступного дня він зустрівся з Патріархом Святославом, щоб обговорити ситуацію в Україні та екуменічні відносини між УГКЦ та ПЦУ.

Під час розмови Патріарх Святослав висловив сподівання та побажання, що “з наданням автокефалії екуменічний діалог з Православною Церквою України підніметься на якісно новий рівень. Саме з цього історичного моменту проголошення автокефалії для ПЦУ, для УГКЦ головним співрозмовником в екуменічному діалозі вже є не так Російська Православна Церква, але помісна Православна Церква в Україні”.

Блаженніший Святослав, підсумовуючи зустріч східних католицьких єрархів Європи, яка відбулась 12-14 вересня у Римі, наголосив: “Східні Католицькі Церкви здійснюють свій богословський внесок у традицію самої Католицької Церкви, допомагаючи їй повніше висловити свій вселенський вимір. Католицькість Церкви не може бути обмеженою лише її латинською традицією”.

Глава УГКЦ також запропонував Патріарху Варфоломію створити змішану комісію між Православною Церквою та Східними Католицькими Церквами, щоб “дати новий поштовх в екуменічному діалозі”.

Константинопольський Патріарх пояснив Блаженнішому Святославу свої кроки щодо надання автокефалії Православній Церкві України та високо оцінив відкритість УГКЦ в екуменічному спілкуванні. Він пригадав, що “це вже наша друга зустріч” і що радіє тим, що діти Київської Церкви пам‘ятають про те, що їхньою матірною Церквою є Церква древнього Константинополя.

Додамо, що зустріч відбулася з ініціативи Предстоятеля УГКЦ в рамках офіційного візиту Святішого Патріарха Варфоломія до Ватикану, організованого Папською радою у справах єдності християн.

Comments are closed.