СВІТ РПЦ прийняла до себе архієпископа Іоанна (Реннето), який знехтував Вселенським Патріархом

Синод РПЦ прийняв вже колишнього очільника російської Архієпископії у Західній Європі Іоанна (Реннето) до юрисдикції Московського Патріархату з титулом “Дубнинський”.

Це відбулося попри те, що сама Архієпископія не підтримала на своїй асамблеї перехід до РПЦ.

Як повідомляє сайт РПЦ, Іоанн звернувся до Московської патріархії та сказав про те, що “більшість кліриків і парафій” Архієпископії хочуть зберегти існування за рахунок входження до юрисдикції РПЦ, передає “Духовний фронт України”.

Синод розглянув звернення і прийняв до свого складу архієпископа і всіх охочих кліриків, які перебувають під його керівництвом, і парафії, які висловлять відповідне бажання.

Архієпископ Іоанн (Реннето)

  • Нагадаємо, що Священний Синод Вселенського Патріархату 27 листопада 2018 року вирішив розпустити Архієпископію російських православних церков у Західній Європі (відому також як Російська архієпископія у Парижі). У такий спосіб було скасовано Патріарший Томос 1999 року.
  • Керівник Архієпископії – архієпископ Іоанн (Реннето) відмовився виконати рішення Вселенського Патріархату про саморозпуск і не прийняв відпускну грамоту, видану йому Вселенським Патріархом Варфоломієм.
  • Архієпископ Іоанн забажав приєднатись до РПЦ, а та своєю чергою охоче запропонувала російському екзархату увійти до її складу. За даними російських журналістів, тут не обійшлось без підкупу і зради.
  • Після демаршу архієпископа Іоанна тимчасовим головою Архієпископії було призначено митрополита Гальського Еммануїла, який від імені Вселенського Патріархату брав участь у створенні Православної Церкви України.
  • 7 вересня у Парижі відбулись Загальні збори Російської архієпископії, на яких архієпископу Іоанну не вдалось зібрати достатню кількість голосів за перехід до РПЦ.

Comments are closed.