НОВИНИ Чи віщує втрата вінчальної обручки розлучення: ПЦУ розвіює міфи

Вінчальні обручки є символом поєднання двох людей у Таїнстві Шлюбу. Обручки з давніх давен символізують вічність, адже не мають ні початку, ні кінця.

Водночас багато людей вірять у те, що загублена вінчальна обручка є недобрим знаком і провісником розлучення. У ПЦУ ж наголошують, що це переконання є помилковим.

“Це марновірство, на яке не потрібно зважати, бо воно суперечить християнській вірі. Якщо загубили обручку – придбайте собі нову і попросіть священника, щоб її благословив. Те саме стосується і випадку, якщо ваш вінчальний перстень став непридатним для вжитку (став замалим або завеликим, зламався тощо) – ви завжди можете замінити його на новий, який потрібно освятити в храмі і носити. Церква також не вбачає нічого поганого, якщо обручку з певних причин носять не на руці, а на ланцюжку на шиї, або якщо батьки її дарують чи передають своїм дітям у спадок” , – йдеться у повідомленні ПЦУ на Facebook.

Священнослужителі закликали вірян пам’ятайтати про те, що обручка – це символ вірності, любові та єднання чоловіка і жінки, а не талісман чи амулет.

“Тож лише від самого подружжя, від праці чоловіка та дружини над стосунками, від щирості почуттів, вірності і чесності залежить міцність їхньої родини. А обручка може лише допомагати їм як нагадування про подружні обітниці та прагнення”, – йдодали у повідомленні.

Також клірики пояснили, що традиційним для Православної Церкви є використання обручок без каменів і прикрас, але вони не є забороненими. Метал, з якого виготовлені обручки, для вінчання не має жодного значення. Так само, як не має значення: однакові обручки чи ні – головне те, що вони символізують, а також віра і любов подружжя.

Comments are closed.