НОВИНИ Митрополит Епіфаній обговорив з послом Німеччини, як Москва протидіє становленню ПЦУ

Предстоятель ПЦУ 18 вересня зустрівся з послом Німеччини в Україні пані Анкою Фельдгузен.

Як повідомляє пресслужба ПЦУ, сторони обговорили широке коло актуальних питань. Йшлося зокрема про міжконфесійну ситуацію в Україні, шлях, який Церква пройшла до здобуття Томосу, і важливість цієї події для усього українського народу.

Також йшлося про процес визнання Православної Церкви України з боку інших Помісних Церков.

Його Блаженство зазначив, що Москва залучає неабиякі ресурси для протидії Українській Церкві та процесу її становлення.

“Росія виділяє великі кошти для протидії нам, але головний чинник перемоги – це правда, а вона на нашому боці”, – сказав митрополит Епіфаній.

Відповідаючи на запитання посла щодо переходу парафій до ПЦУ Предстоятель наголосив, що є категоричним прихильником виключно добровільного процесу, який би відповідав законам України.

“Ми не зацікавленні залучати когось насильно, це суперечить як християнським цінностям, так і здоровому глузду. Адже зрозуміло, що під примусом нікого до себе не доєднаєш, такий процес не матиме ніякого результату”, –  зазначив Блаженнійший владика.

Він додав, що до ПЦУ приєдналось близько 600 громад, що не могло відбутися насильно.

“Бо громада не може “захопити” храм у самої себе. Ті незначні конфлікти, про які часом повідомляють певні ЗМІ, очевидно є результатом навмисної провокації, задля створення відповідної картинки “гонінь”, у чому вельми зацікавлені наші опоненти”, – додав митрополит Епіфаній.

Окрім того, сторони торкнулися питання передачі ПЦУ приміщення на вулиці Лютеранській, адже свого часу цю будівлю прагнула отримати й німецька лютеранська громада Києва. Його Блаженство зазначив, що Церква відкрита до діалогу та готова до пошуку компромісного рішення, яке задовольнило б усіх.

Comments are closed.