НОВИНИ Представництво президента України засудило виселення громади ПЦУ з храму в окупованому Криму

Представництво президента України в Автономній Республіці Крим (тимчасово перебуває поза Кримом) висловило рішуче засудження виселення громади Кримської єпархії ПЦУ з приміщення кафедрального собору Святих рівноапостольних Володимира і Ольги міста Сімферополя.

Про це повідомляє пресслужба ПЦУ з посиланням на Facebook-сторінку представництва президента в Криму.

У повідомленні зазначається, що представники російської окупаційної влади зобов’язані забезпечити захист прав вірян ПЦУ, зокрема гарантувати їм свободу віросповідання та виконувати всі свої зобов‘язання за міжнародним гуманітарним правом.

Паркан, встановлений окупантами навколо Кафедрального собору Володимира та Ольги в Сімферополі, 17 липня 2019 року

“Особливо кричущими такі порушення держави-окупанта є сьогодні, коли у Варшаві на Щорічній нараді з людського виміру ОБСЄ представники Російської Федерації розповідають про важливість прав людини, а російські так звані “кримські громадські активісти і представники ЗМІ” ведуть мову про “зміну статусу Криму” і про відсутність порушень прав людини на окупованому півострові”, – йдеться у повідомленні.

Представництво президента України в Автономній Республіці Крим закликає представників окупаційної влади негайно припинити грубі порушення прав вірян ПЦУ і виконати рішення Комітету ООН з прав людини та не виселяти Кримську єпархію ПЦУ із зазначеного вище храму.

Окрім того, повідомляється, що всю наявну інформацію буде передано правоохоронним органам для надання відповідної правової оцінки.

  • Нагадаємо, у Кафедральному соборі святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі проводить богослужіння громада Кримської єпархії колишньої УПЦ КП, яка перейшла до Православної Церкви України.
  • У лютому 2019 року російське “міністерство майнових і земельних відносин” в Криму зажадало звільнити будівлю собору, пояснивши це закінченням терміну дії договору з Кримською єпархією УПЦ КП.
  • 28 червня “арбітражний суд” Криму ухвалив рішення розірвати договір оренди приміщень. “Суд” зобов’язав Церкву повернути приміщення “Міністерству майнових і земельних відносин” Криму і стягнути в дохід бюджету РФ 12 тис. рублів державного мита. Приводом для розірвання договору стала заборгованість у розмірі 2,3 грн.
  • 24 липня Кафедральний собор ПЦУ розгромили і пограбували під виглядом “ремонту”, організованого  “міністерством майнових і земельних відносин”.
  • 1 серпня окупаційна влада Криму знову відмовила в реєстрації Кримської єпархії Православної Церкви України.
  • 19 серпня Управління Кримської єпархії ПЦУ оскаржило рішення “арбітражного суду Криму” за позовом Міністерства майнових і земельних відносин Криму про розірвання договору оренди приміщень собору в Сімферополі.
  • Тим часом виділену у Сімферополі землю для кафедрального собору Кримської Єпархії ПЦУ віддали Римо-Католицькій Церкві.
  • 29 серпня більш як 50 прихожан ПЦУ в Криму звернулись до Комітету з прав людини ООН через захоплення окупантами останнього храму Кримської єпархії ПЦУ.
  • 3 вересня “Апеляційний суд” у Севастополі залишив без зміни рішення суду про виселення Кримської єпархії ПЦУ з кафедрального собору. Правозахисники кілька років фіксують факти того, як російська влада окупованого Криму систематично порушує свободу віросповідання. Керівник Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник наголосила, що за час окупації Криму майже всі релігійні громади та організації зазнали утисків, обмежень, переслідувань, крім церкви Московського Патріархату.
  • 9 вересня стало відомо, що комітет ООН з прав людини виступив з вимогою до Росії не виселяти громаду ПЦУ з храму в окупованому Сімферополі.

Comments are closed.