НОВИНИ Суд повернув українське громадянство адепту “руського міра” – єпископу РПЦвУ Гедеону

Окружний адміністративний суд Києва зобовʼязав Державну міграційну службу повернути українське громадянство епископу РПЦ в Україні (раніше УПЦ МП) Гедеону (Юрій Харон), відомому також як скандальний намісник “Десятинного монастиря”.

Про це йдеться в постанові суду, що наявна в розпорядженні theБабеля.

Суд зобовʼязав посадових осіб Управління ДМС у Волинській області внести у відповідні реєстри інформацію про скасування рішення про позбавлення громадянства Харона та відшкодувати йому грошові витрати на судовий збір.

  • Нагадаємо, 13 лютого 2019 року українські прикордонники затримали єпископа Гедеона в аеропорту “Бориспіль”, куди він повернувся із німецького Франкфурта.
  • Спікер прикордонників зазначив, що у священнослужителя вилучили український закордонний паспорт через те, що він має громадянство кількох країн, а також тому, що Гедеон займається антиукраїнською пропагандою і є активним адептом “руського міра”.
  • Прикордонники стверджували, що українське громадянство Юрія Харона було скасовано ще в червні 2018 року. Тоді на єпископа Гедеона в Управління міграційної служби у Волинській області поскаржилась СБУ.
  • Уже 24 квітня єпископ подав позов з вимогою повернути йому громадянство.

Comments are closed.