СВІТ Шамана, який йшов виганяти Путіна з Кремля, закрили у психдиспансері

Затриманого днями шамана Олександра Габишева доправили до Якутського психоневрологічного диспансера.

Про це повідомляє 20 вересня “Інтерфакс” з посиланням на прес-службу МОЗ Якутії, передає Credo Press.

У диспансері з шаманом планують провести “експертні заходи”.

“Психіатрична діагностика грунтується на бесіді з пацієнтом, уточненні історії життя і хвороби. У випадку, якщо у цього пацієнта буде виявлено патології, ми готові надати кваліфіковану медичну допомогу. За необхідності можуть бути залучені соціальні служби”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що Олександр Габишев, який називає себе шаманом-воїном, у березні 2019 року розпочав пішу подорож довжиною у 8 тисяч кілометрів з Якутії до Москви, щоб “вигнати Путіна” і “відновити народовладдя”. В цілому похід мав тривати два роки. Від початку подорожі він пройшов близько 3 тисяч км і привернув безліч послідовників.

Як пишуть ЗМІ, дорогою шаман розповідав людям і ЗМІ про те, як розуміє мету свого походу: він вважає, що зараз люди в Росії живуть у страху і депресії, а “державна сила безмежна, демонічна”, і тільки духовне чудо “зможе це марення розвіяти”.

У ніч проти 19 вересня співробітники силових структур у масках і зі зброєю затримали Габишева на трасі “Байкал” в Бурятії, недалеко від кордону з Іркутської областю. УМВС у Республіці Бурятія заявило, що Габишев перебуває розшуку за скоєння злочину на території Якутії і що його відправлять за запитом влади до Якутська “для проведення слідчих дій”. У чому саме підозрюється затриманий, у відомстві не уточнили.

У правозахисній організації “Amnesty International” вважають, що якутського шамана потрібно звільнити. “Реакція російської влади виглядає просто абсурдом. Невже вони дійсно бояться його чаклунської сили? Як і всі громадяни країни, Олександр Габишев має право на вільне вираження своїх політичних поглядів і відправлення релігійних обрядів”, – цитує прес-служба організації директора російського представництва “Amnesty International “Наталію Звягіну.

“Те, що відбувається може виглядати нереальним, але в дійсності це черговий приклад жорстокого придушення прав людини в сучасній Росії. Від початку свого маршу Росією Олександр Габишев не вчинив жодних злочинів, його затримання – це свавілля і може бути прирівняне до насильницького зникнення. Російська влада повинна повідомити про долю і місцезнаходження Олександра Габишева і негайно і без всяких умов його звільнити, він є в’язнем совісті, позбавленим волі виключно за мирну реалізацію своїх прав на свободу вираження думок і зборів”, – додала Звягіна.

Під час спілкування з журналістами 19 вересня прес-секретарю президента РФ Дмитра Пєскова поставили запитання, чи в курсі Кремль, що стосовно Габишева порушено кримінальну справу. “Кремль не може бути в курсі кримінальних переслідувань всіх громадян в РФ. Це просто неможливо. Це не є прерогативою Кремля. Тому за коментарями у цій темі я рекомендую вам все-таки звертатися або до республіканської влади, або до республіканських правоохоронних органів”, – сказав Пєсков.

Comments are closed.