НОВИНИ, ФОТО/ВІДЕО Митрополит Епіфаній: Порошенко казав, що не давав жодних обіцянок владиці Філарету

Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній в інтерв’ю ZN.UA запевнив, що не давав жодних обіцянок владиці Філарету щодо розподілення влади у Церкві після Об’єднавчого собору.

“Я особисто йому нічого не обіцяв. Що підтвердив у своїх інтерв’ю й сам патріарх. […] зрештою, все, що було закріплене почесним Патріархом Філаретом на папері, і було реалізоване в житті. Можна вести переговори про що-завгодно, але потім підписується юридичний документ, яким керуються до кінця. Вагу має тільки те, що написане чорнилом і підписане. І спиратися на те, що хтось там казав  чи бажав у кулуарах, думаю, не можна”, – додав митрополит Епіфаній.

Так само і президент Петро Порошенко запевняв у розмовах з Предстоятелем, що нічого не гарантував Філарету під час тривалих перемовин.

“Ми зустрічалися з Петром Олексійовичем після всіх подій і мали нетривалі розмови. Він завжди казав, що його совість чиста, що він не почувається щодо когось обманщиком.     За його словами,  він нікому нічого особливого не обіцяв і жодних гарантій не давав. У тому числі й владиці Філарету”, – сказав митрополит Епіфаній.

Водночас він запитав: які взагалі гарантії президент країни міг давати Патріархові? “Президент не має церковної влади і статусу надалі їх дотриматися”, – зауважив Предстоятель ПЦУ.

Comments are closed.