СВІТ У Якутську влаштували пікет у підтримку шамана, який йшов “виганяти” Путіна

У Якутську 5 жовтня, влаштували пікет на підтримку місцевого шамана Олександра Габишева, який йшов до Кремля “виганяти” президента Володимира Путіна.

Про це повідомляє ТСН.ua з посиланням на “Радіо Свобода”.

Незважаючи на холод, пікетувальники стояли з плакатами майже дві години. Серед гасел були “Я / Ми Шаман” і “Ні каральній медицині”. Учасники акції наполягають на тому, що у Габишева, згідно з конституцією, є право на свободу совісті та віросповідання, а також право на висловлювання своїх думок про політичну та економічну ситуацію в країні.

Також вони висловили незгоду з результатами медичної експертизи, яка визнала шамана неосудним.

“Я розраховувала, що вийде чоловік 20-30, сьогодні холодно і випав сніг. Але головне, у людей зараз є велике побоювання, вони бояться переслідування з боку влади і правоохоронних органів. Як організатор я вважаю акцію успішною, люди йшли-приходили, але всього було близько 200. Це можна перевірити за кількістю підписів на підтримку шамана, які ми зібрали”, – зазначила одна з організаторів заходу, активістка і депутат Державних зборів Якутії Сулустаана Міраан.

Вона додала, що найближчим часом має намір подати заявку на проведення великого мітингу. Активістка впевнена, що зіткнеться з труднощами при узгодженні акції, оскільки чиновники довго видавали дозвіл на проведення пікету, постійно пропонуючи їй перенести акцію на околицю міста.

Мітинг відбувся мирно і без затримань.

  • Якутський шаман Олександр Габишев почав похід до Москви у березні 2019 року. Він вважає президента РФ Володимира Путіна породженням темних сил, з яким може впоратися тільки “білий чаклун”. Пройшовши більше двох тисяч кілометрів, Габишев поспілкувався з сотнями водіїв, а відео з його проповідями набрали більше 1 млн переглядів.
  • 19 вересня Габишева було затримано в результаті спецоперації і спрямовано до Якутської психіатричної лікарні. Після психіатричної експертизи, під час якої Габишева було визнано осудним, щодо нього порушили кримінальну справу про публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності (за ч. 1 ст. 280 КК РФ). Шамана залишили під підпискою про невиїзд.
  • У Якутську невідомі особи записали відео, на якому Габишев, який мав пригнічений вигляд, повідомив, що у нього все добре, “претензій до влади жодних немає”, і попросив своїх прихильників припинити похід на Москву. Частина людей, які почали приєднуватися до Габишева після Чити, відмовилися від ідеї продовжити шлях без нього.
  • За декілька днів спецслужби все ж змусили прихильників шамана зупинитися. На момент оголошення про саморозпуск в загоні перебувало дев’ять осіб.
  • 3 жовтня адвокату Габишева повідомили, що визнали її підзахисного неосудним.

Comments are closed.