НОВИНИ ПЦУ має понад 600 капеланів, які пройшли справжнє горнило війни – митрополит Епіфаній

Предстоятель ПЦУ Епіфаній розповів, що до війни Інститут капеланства існував значною мірою більш формально, адже “в нас не було ворога і ми не очікували агресії від нашого сусіда”.

Про це владика сказав, відповідаючи на запитання курсантів Харківського національного університету Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба.

Митрополит Епіфаній відвідав Харківський національний університет повітряних сил імені Івана Кожедуба

“До війни, наші священники-капелани брали участь, здебільшого, у духовно-патріотичному вихованні при навчальних закладах. Але з початком війни одразу сотні священників почали їздити на фронт і возити гуманітарну допомогу. Таким чином наші священники спочатку стали волонтерами, а потім вже з-поміж них сформувався потужний інститут капеланства”, – розповів Предстоятель.

Водночас він зауважив, що не кожен священник може перебувати в умовах війни, витримувати це служіння морально.

“Тож, пройшовши справжнє горнило війни, нині маємо понад 600 військових діючих капеланів від Православної Церкви України. Вони духовно підтримують наших військовослужбовців, дають духовні поради, допомагають долати розчарування, зневіру, запобігають суїцидам тощо. Тому загалом, інститут капеланства зараз інтенсивно розвивається та утверджується, і попереду ще багато роботи в цьому напрямку”, – повідомив митрополит Епіфаній.

Митрополит Епіфаній відвідав Харківський національний університет повітряних сил імені Івана Кожедуба

На жаль, додав владика, питання капеланства досі не унормоване з боку держави.

“Але це є вкрай необхідним, бо кожен капелан має отримати соціальний захист, і держава повинна чітко означити роль капелана в українській армії. Повинна втілити в законі, в рішеннях те, що підтверджене самим життям, – українська армія потребує капеланів, бо їхнє духовне служіння життєво необхідне воїнам”, – наголосив Предстоятель ПЦУ.

Comments are closed.